Niezależne badania pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na aparat ortodontyczny. O tym fakcie na pewno wiedzą osoby, które starają się zapisać na wizytę do ortodonty.

Jeśli chodzi o Narodowy Fundusz Zdrowia, to terminy wynoszą nawet ponad 12 miesięcy! Oczywiście, lepiej jest w aspekcie prywatnym. Niemniej jednak i tak trzeba liczyć się z minimum kilkoma tygodniami oczekiwania na przyjęcie. Wszystko dlatego, że obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że aparat na zęby jest bardzo istotną kwestią. Dlaczego warto zdecydować się na taki krok? Najważniejsze aspekty poznacie po przeczytaniu dzisiejszego wpisu.

Trzeba podkreślić, że wielu osobom wydaje się, że aparat na zęby jest stosowany tylko ze względów estetycznych. Oczywiście, ludzie doskonale zdają sobie sprawę że, że w dzisiejszych czasach ładny uśmiech i zdrowe zęby są bardzo ważnymi elementami. Ludzie, którzy nie posiadają tych przymiotów są czasami odbierani jako niechlujni i po prostu niedbający o siebie… Sami właściciele mają z tego powodu dużo kompleksów. Od najmłodszych lat nie są pewni siebie i brakuje im przebojowości, co oczywiście odbija się na sukcesach w życiu prywatnym oraz zawodowym. Nic więc dziwnego, że aparat ortodontyczny jest tak popularny. Ludzie wiedzą, że dzięki takim elementom mogą zlikwidować wszelkie krzywizny, szpary między zębami, zniekształconą linię twarzy czy finalnie mało atrakcyjny uśmiech.

Aparat na zęby powinien być jednak stosowany nie tylko ze względów estetycznych. Trzeba zaznaczyć, że wady zgryzu – które nie są leczone – mogą bowiem powodować rozmaite komplikacje. Warto wiedzieć, że osoby z takimi problemami mają większe kłopoty z próchnicą. Wszystko dlatego, że niektóre zęby są zbyt blisko siebie i na siebie zachodzą. Poza tym trzeba liczyć się z tym, że do niektórych zębów jest naprawdę bardzo trudny dostęp, przez co nigdy nie są one do końca wyczyszczone. Warto podkreślić, że zęby, które są niewłaściwie ułożone, pękają, kruszą się oraz ścierają – to wszystko jest spowodowane niewłaściwym i zbyt dużym naciskiem. Nie można nie wspomnieć, że wady zgryzu powodują również choroby dziąseł oraz paradontozę. To wszystko sprawia, że aparat na zęby jest stosowany nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych.