Bardzo popularnym widokiem na plażach jest mężczyzna o szczupłej budowie ciała, czyli normalnej budowy nogi czy ręce lecz z wielkim wystającym brzuchem, tzw „mięsień piwny” oraz pulchną twarzą.

Jest to problem występujący głównie u ludzi dorosłych i jest związany ze złym trybem życia, brakiem ruchu i zła dietą. Ten „brzuszek piwny” nie do końca jest to wina piwa lecz główną lecz jest nim nadmierne objadanie się. Otyłość brzuszna to nic innego jak nadmiar energii zgromadzony w okolicy brzucha. Problem ten dotyka nie tylko mężczyzn, ale również kobiety i od niedawna dzieci (głównie chłopcy). Winne są temu produkty wywołujące wzdęcia oraz duża ilość jedzenia, przy jednoczesnych słabych mięśniach brzucha które nie mają siły utrzymać takiego ciężaru.

Duży brzuch zdrowie

Nadmiar tłuszczu na brzuchu stanowi ogromne ryzyko uwięźnięcia przepukliny, co wiąże się z ogromnym bólem i konieczną interwencją chirurgiczną. Mężczyźni z dużymi brzuchami często mają również problemy z potencją, taki brzuch jest ogromnym obciążeniem dla organizmu i wiąże się z chorobami układu krążenia, miażdżycą i chorobą niedokrwienną serca czy cukrzycą typu II.

NuviVit_Glowna_PL_300x250
Jak przeciwdziałać

Otyłość brzuszna jest stosunkowo łatwa do całkowitego zlikwidowania, nawet 9-10 kg w miesiąc. Szybka utarta wagi następuje po zredukowaniu ilości jedzenia i kontrolowaniu ilości kalorii przyjmowanych dziennie ok 1100 – 1300 kcal, oraz rozsądne przyjmowanie doustnych środków wspomagających odchudzanie, lecz należy pamiętać że muszą być w 100% naturalne gdyż niektóre ze środków mogą podnosić ciśnienie a to nie jest wskazane przy osobach z podwyższonym ciśnieniem. Naturalne środki bezpiecznie wspomagają kontrolę wagi a przy zdrowej diecie i minimalnej aktywności fizycznej efekty są gwarantowane.