O stopy trzeba dbać niezależnie od pory roku. Niektórzy przez jesienno-zimowe miesiące zapominają o pielęgnacji stóp, a jest to błąd, który może skutkować pojawieniem się różnych dolegliwości. Do kogo zwrócić się o pomoc w takim przypadku?

Problem ze stopami – gdzie szukać pomocy?

Różnego rodzaju odciski, modzele, wrastające paznokcie, pękająca i sucha skóra na stopach to przykłady powszechnie występujących problemów. Mimo, iż są to dolegliwości, z którymi boryka się wiele osób, to nie każdy wie, gdzie udać się po fachową pomoc i poradę. Wiele osób wstydzi się mówić o problemach ze swoimi stopami. Jest to irracjonalny lęk, ponieważ choroby stóp są normalnymi chorobami, które mogą pojawić się u każdego. Jeśli już wystąpią, to pojawia się pytanie – gdzie szukać pomocy? U dermatologa, a może w gabinecie kosmetycznym czy podologicznym?

Podolog – specjalista od stóp

W ostatnim czasie możemy zauważyć coraz większą liczbę powstających gabinetów podologicznych. Podologia to dziedzina, która zyskuje na popularności i cieszy się wielkim zainteresowaniem. Podolog to osoba specjalizująca się w leczeniu chorób stóp.

Kiedy iść do podologa?

Do podologa możemy się zgłosić z wszelkimi dolegliwościami występującymi w obrębie stóp. Różnego rodzaju odciski czy uciążliwe modzele to problemy, z którymi specjalista sobie szybko poradzi. Podolog również wyleczy choroby stóp (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) np. grzybicę, łuszczycę paznokci czy nawracające brodawki (kurzajki). Pomoże przy problemie stopy cukrzycowej, nadmiernej potliwości stóp czy pękającej skórze na piętach. Wrastające i wkręcające paznokcie to również dolegliwości, z którymi powinniśmy udać się do gabinetu podologicznego.

Z niektórymi problemami możemy poradzić sobie sami w domu, jednak w przypadku, kiedy nie mamy dostatecznej wiedzy lub dolegliwość jest w stadium zaawansowanym, najlepiej oddać swoje stopy w ręce specjalisty. Gabinet podologiczny wrocław możemy również odwiedzić, aby uzyskać dokładne informacje na temat odpowiedniej pielęgnacji stóp i rozwiać wszelkie wątpliwości i pytania.