Niekiedy po prostu brakuje nam sił na jakiekolwiek działanie. Nie mamy ochoty podnieść się z łóżka i jedyne o czym marzymy to błogi sen. Co zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedź jest prosta – sięgnąć po energetyczną herbatę.

Zwykła czy z dodatkami?
Już „czysta” zielona herbata ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Pozytywnie wpływa na nasz wygląd, pomaga w walce z bakteriami w jamie ustnej i stymuluje krążenie. Jednak wybierając herbatę z dodatkami możemy wzmocnić jej działanie. Na big-active.pl znajdziemy pyszny napój z guaraną i Yerba Mate. Takie połączenie sprawdzi się szczególnie o poranku. Guarana powiem działa pozytywnie na naszą psychikę zaś Yerba Mate to prawdziwa dawka energii do działania.


Lepsza niż kawa

Wszyscy wiemy, że kawa może być bardzo niezdrowa dla naszego organizmu, sięgamy po nią jednak żeby nieco się rozbudzić. Warto jednak wiedzieć, że śmiało możemy wymienić ją na zieloną herbatę. Zawiera ona bowiem duże ilości teiny, która jest dla nas lepsza niż znana wszystkim kofeina. Teina powiem działa nieco delikatniej, pobudza nas do działania, stymuluje organizm. Co więcej o ile kofeina działa dość krótko, teina utrzymuje się w organizmie dłużej.

Prawidłowo zaparzona

Należy pamiętać, że zielona herbata będzie miała swoje właściwości pod warunkiem jej odpowiedniego zaparzenia. Nigdy nie powinniśmy zalewać jej wrzątkiem, wystarczy gorąca woda w temperaturze około siedemdziesięciu stopni. Ważny jest także czas. Gdy zależy nam na pobudzających właściwościach zielonej herbaty, powinna ona zaparzać się krócej niż trzy minuty. Zupełnie inaczej jest, gdy zależy nam by wydobyć z niej właściwości uspakajające – wtedy powinna być zaparzana nawet do ośmiu minut.Dobrze przygotowana i regularnie pita zielona herbata może dać nam mnóstwo energii. Dodatkowo jest ona bardzo smaczna i zdrowa. Wybierając ten napój możemy oczyścić organizm z toksyn, a nawet obniżyć poziom niebezpiecznego cholesterolu. Jak widać, warto wprowadzić do swojej diety zieloną herbatę i pić ją przynajmniej dwa razy dziennie.