Obecnie wiele osób nie jest zadowolonych z tego, jak działa publiczna służba zdrowia. Długie kolejki do lekarzy rodzinnych, brak miejsc w szpitalach, zbyt mało czasu poświęconego poszczególnym pacjentom. To tak naprawdę tylko niektóre zarzuty, jakie stawiają pacjenci. Tymczasem jest ich znacznie więcej. W takiej sytuacji warto rozważyć inne opcje, które są dostępne na rynku, czyli pakiety medyczne.

Do wyboru pacjent ma polisę zdrowotną, która oferuje mu leczenie w wielu szpitalach oraz klinikach. Po wykupieniu takiej polisy nie ma jednak pewności co do szybkiego umówienia się na wizytę. Trudno jest także zapisać się do lekarza, u którego było się wcześniej, przy tak dużym wyborze placówek. Warto także mieć świadomość tego, iż cena polisy jest uzależniona od tego, jaki jest stan zdrowia pacjenta. Czasem jej cena może być zatem stosunkowo wysoka.

Inną opcją dla pacjentów szukających alternatywy dla publicznej służby zdrowia, jest natomiast abonament medyczny. Tutaj pacjent otrzymuje możliwość leczenia się w wybranej sieci placówek co daje większą możliwość co do tego, by trafiać na tego samego lekarza. Jeśli dany lekarz jest pacjentowi znany, wówczas każda taka wizyta jest zdecydowanie bardziej komfortowa. Poza tym abonament medyczny ma stałą opłatę, która nie jest uzależniona od stanu zdrowia.

Obecnie jednak różnice pomiędzy tymi dwoma opcjami, tak naprawdę zaczęły się bardzo wyraźnie zacierać. Dlatego też dziś nie ma zbyt dużej różnicy pomiędzy abonamentem a polisą. Dlatego też na chwilę obecną zdecydowanie najbardziej opłaca się zakupić po prostu pakiet medyczny, który będzie dostosowany do naszych potrzeb.

Przed wybraniem konkretnego pakietu medycznego warto zweryfikować jakie ceny mają poszczególne pakiety i co jest w ich cenie. W internecie można znaleźć porównywarki pakietów, dzięki którym łatwiej jest dokonać właściwej decyzji. Taka porównywarka może dokładnie nam uświadomić jakie usługi są zawarte w danym pakiecie, jakie są opłaty dodatkowe i jakie są także ogólne warunki.