Nadwaga i otyłość to bardzo poważne choroby cywilizacyjne, co więcej, coraz częściej problem dotyka małych dzieci w wieku przedszkolnym! Otyłość jest chorobą przewlekłą, która ujawnia się patologicznym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w organizmie, znacznie ponad potrzeby fizjologiczne i jego możliwości. Nadmierna ilość tłuszczu jest zagrożeniem dla organizmu i organów wewnętrznych. Według danych WHO blisko 2,9 miliona osób umiera każdego roku z powodu skutków przewlekłej nadwagi i otyłości.

Nieleczona nadwaga i otyłość bardzo często powodują:

 • choroby układu krążenia,
 • cukrzyce II typu,
 • marskość wątroby,
 • miażdżyce,
 • choroby tętniczego,
 • udar mózgu,
 • zapalenie trzustki,
 • choroby kości i stawów,
 • nowotwory,

i wiele innych poważnych chorób i schorzeń !

Jakie są najczęstsze przyczyny otyłości?

 1. Nieprawidłowe odżywianie- sięganie po produkty wysokokaloryczne, z wysoką zawartością cukrów, spożywanie fastfoodów.
 2. Spożywanie ponadnormalnej ilości kalorii dziennie
 3. Brak ruchu !
 4. Przewlekły stres, który może powodować zwiększenie łaknienia
 5. Genetyka
 6. Zaburzenia hormonalne
 7. Niektóre leki

Jak wyleczyć otyłość i nigdy już do niej nie wrócić?

Otyłość to poważna choroba i jej leczenie jest trudne i długotrwałe. Leczymy nie tylko ciało ale i umysł. Zmieniamy wszystko, swoje przyzwyczajenia i nawyki.

Filarem, by zachować dobre zdrowie, utrzymać odpowiednią wagę i ustrzec się otyłości lub nigdy do niej nie wrócić ,są trzy nierozerwalne ze sobą elementy :

1. DIETA

Przede wszystkim zbilansowana dieta. Ograniczenie wysokokalorycznych produktów, przekąsek, nie jedzenie fastfoodów i ograniczenie 'szybkiego’ jedzenia na mieście. Lepiej samemu przygotować zdrowy posiłek w domu ! Należy spożywać dużo warzyw i owoców, roślin strączkowych, orzechów i produktów pełnoziarnistych.

2.AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Podejmowanie regularnych ćwiczeń to jeden z kluczowych czynników, które pomogą Ci zachować zdrowie i nie dopuszczą do nadwagi! Niestety sama dieta nie wystarczy! Ale bez obaw, nie musisz katować się na siłowni wiele godzin, wystarczy pół godziny dziennie podejmować aktywność fizyczną. Może to być spacer, jazda na rowerze, bieganie, basen itp. Zwiększy to Twoje zapotrzebowanie kaloryczne dzięki czemu będziesz mógł spożyć więcej kalorii w ciągu dnia bez obaw o dodatkowe kilogramy.

3.SUPLEMENTACJA

Niestety coraz częściej dieta i aktywność fizyczna nie wystarczą by cieszyć się zdrowiem, zgrabną sylwetką, czy znakomita kondycją fizyczną. Bardzo często w codziennej diecie, nie jesteśmy w stanie uzupełnić czy dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnych składników. Z pomocą przychodzą suplementy diety, które mają za zadanie dostarczyć Ci wszystkich substancji dla prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu. Pomagają one zwalczyć uczucie łaknienia i głodu, przyspieszają metabolizm, pomagają utrzymać koncentrację, niwelują stres i bezsenność. Dodają energii.

Na rynku jest wiele suplementów o kompleksowym składzie, jednak nie wszystkie w nich zawarte składniki są Nam potrzebne i ich konieczność w składzie jest niekiedy wątpliwa. Warto zatem wybrać sprawdzone suplementy, które w swoim składzie mają tylko wartościowe i niezbędne dla organizmu substancję.

Ciekawą propozycją suplementu, który pojawił się stosunkowo niedawno na rynku jest SlimFLOW od firmy 3flowsolutions. Produkt w swoim składzie posiada 11 składników(nie zawiera alergenów, i zbędnych substancji), które posiadają certyfikaty i mają powszechnie potwierdzone działanie.

odchudzanie tabelka

Firma 3Flow Solutions to młoda marka, która powstała z pasji do zdrowego stylu życia i poszukiwania własnego FLOW. Jej pierwszy produkt suplement diety slimFLOW otrzymał w zeszłym roku nagrodę Kobiecej Marki Roku 2018 oraz Debiut Roku KMR 2018. Jury doceniło jakość produktu, jego działanie oraz dodatkowe wsparcie jakie oferuje marka 3Flow Solutions (m.in. bezpłatne porady Ekspertów, bezpłatny poradnik napisany przez lekarza, dietetyka klinicznego, psychologa).

Podejmując walkę z nadwaga i otyłością ale także chcąc zachować zdrowie warto wybrać sprawdzone suplementy, które ten proces wspomogą. Więcej o produktach marki 3flowsolutions oraz wizji i misji firmy na stronie www.3flowsolutions.pl