Odchudzanie się przez jedzenie dużej ilości tłuszczów? Na tym polega dieta wysokotłuszczowa, która określana jest także mianem diety optymalnej, ketogenicznej czy diety Kwaśniewskiego. Co warto wiedzieć na jej temat?

Dobór odpowiedniego programu dietetycznego pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów – dzięki niej można zrzucić nadmiar kilogramów, wymodelować sylwetkę i poprawić stan swojego zdrowia.

Wśród szeregu dostępnych diet znajduje się także dieta wysokotłuszczowa, która ogranicza ilość węglowodanów na rzecz tłuszczów oraz białek. Jakie są główne fakty i mity związane z planem dietetycznym tego rodzaju?

Dieta wysokotłuszczowa nie działa – mit

Zasadniczo, dieta o wysokiej zwartości tłuszczu pozwala na uzyskanie dobrych efektów – zarówno w odchudzaniu, jak również przy kształtowaniu sylwetki.

Dieta ta jest rekomendowana także dla sportowców, ponieważ pozwala na uzyskanie stanu odżywczej ketozy sprzyjającego utracie tłuszczu z organizmu i budowie masy mięśniowej. Taką dietę przygotowuje dla swoich klientów między innymi Dawid Woźniakowski – trener personalny z wieloletnim doświadczeniem (Dawidwozniakowski.pl).

Dieta wysokotłuszczowa może powodować problemy z sercem – mit

Wbrew pozorom, spożycie dużej ilości tłuszczów nie ma znacznego wpływu na podwyższenie poziomu cholesterolu w organizmie i problemy z sercem.

Warto jednak wskazać, że dużo zależy do samej diety wysokotłuszczowej – właśnie dlatego warto prowadzić ją pod okiem eksperta, a także regularnie kontrolować poziom lipidów we krwi.

Dieta wysokotłuszczowa jest dobra dla każdego – fakt/mit

Dobrze zaprojektowana dieta o wysokiej zawartości tłuszczu może być dobrym wyborem dla każdej osoby, która chciałaby o siebie zadbać.

Dieta tego rodzaju może być dobrym wyborem dla osób chcących zrzucić nadmiar kilogramów lub zawalczyć o lepszą sylwetkę.

Osoby o specyficznych alergiach pokarmowych oraz nietolerancjach powinny skonsultować się przed jej wprowadzeniem z lekarzem.

Dieta wysokotłuszczowa powinna być przygotowana przez eksperta – fakt

Jak zaznaczyliśmy wcześniej, warto wybrać pomoc eksperta – dzięki niemu będzie można otrzymać dokładny plan dietetyczny dla najlepszych efektów.