Wielu samotnych mężczyzn bardzo często zadaje sobie pytanie, czy istnieje jakaś instrukcja postępowania w kwestii zdobywania kobiety? Właściwie to nie tylko samotni mężczyźni zadają sobie to pytanie. Bowiem nawet w wieloletnim związku ta umiejętność jest szalenie ważna, bo przecież kobietę trzeba zdobywać przez całe życie. Jak więc umiejętne zdobyć kobietę?

Dla kobiety niesamowicie ważne jest zaangażowanie. Można je okazać na mnóstwo różnych sposobów, a wszystko zależeć będzie od naszych możliwości i chęci. Mówi się, że ideałem mężczyzny jest tzw. 3 w 1 – najlepszy przyjaciel, najlepszy kochanek i najlepszy partner. Tak więc bycie dla kobiety wtedy, gdy potrzebuje tego najbardziej, umiejętność słuchania i doradzania, zaspokojenia jej potrzeb – właśnie w ten sposób zdobywamy ją i pokazujemy swoje zaangażowanie.

Mężczyźni to wzrokowcy – wszyscy o tym otwarcie mówią. W przypadku kobiet jest nieco inaczej, bowiem oceniają one przez pryzmat tego jak kobieta się przy mężczyźnie czuje. Jeśli czuje się dobrze, komfortowo i przede wszystkim czuje się ważna – jest kobieta zdobytą. Chcąc więc zdobyć kobietę powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by czas spędzony był tym najmilszym i wartym poświęcenia.

Czy teksty na podryw mają jakieś znaczenie przy zdobywaniu kobiety? Zapewne wiele powie, że nie. Natomiast czy nie lubimy ciepłych słów, komplementów, które podnoszą nasza wartość i samoocenę? Każdy je lubi. Oczywiście to co mówimy powinno być dobrze przemyślane i nie powinniśmy przesadzać w drugą stronę. Bowiem zbyt częste komplementowanie nie przyniesie niczego dobrego, a wręcz przeciwnie – może spowodować niechęć i brak sympatii z drugiej strony.

Każda kobieta ma inne oczekiwania, potrzeby, a w związku z tym czego innego szuka i czego innego od nasz oczekuje. By ją zdobyć, musimy dowiedzieć się, czego tak naprawdę od nas oczekuje. Jeśli damy jej to, czego chce – możemy mówić o małym sukcesie. Aby się dowiedzieć co to tak naprawdę jest, przede wszystkim musimy bacznie obserwować i wyciągać wnioski. Możemy też delikatnie podpytać, chociaż nie może to być zbyt nachalne i natarczywe. Kobieta, która ma możliwość dostać to czego oczekuje od mężczyzny, to kobieta zdobyta.

Mimo tego, co się mówi o równości i o tym, że kobieta powinna być tak samo traktowana jak mężczyzna… nie dajmy się temu zwieść. Kobietę należy traktować jako drogocenny skarb i jako istotę, która potrzebuje męskiej pomocy na każdym kroku. Oczywiście nie należy z tym przesadzać, jednakże to jest to, co kobiety lubią – być traktowane z czułością i z zaangażowaniem.

Wygląd i pociąg fizyczny to niesamowicie istotna kwestia w relacji damsko męskiej. Aby zdobyć kobietę, przede wszystkim musimy się jej podobać – to działa w obie strony. W jej obecności mężczyzna powinien wyglądać najlepiej, jak tylko potrafi. Odpowiednio dobrany strój, perfumy, schludny wygląd – to wszystko ma ogromne znaczenie.

Sztuka zdobywania kobiety nie należy do najprostszych, a każda kobieta będzie wymagać innego podejścia. Bowiem w każdym przypadku spotkamy się z innymi oczekiwaniami, potrzebamy i innym nastawieniem. Dlatego tak ważna jest tutaj umiejętność obserwacji.