Małe dzieci, szczególnie te które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem, szybko łapią różnego rodzaju infekcje. Niektóre z nich maluchy przechodzą bez większych problemów, inne wiążą się z pewnymi komplikacjami i dłuższym pobytem w domu. Zdarzają się i takie, które po prostu są dla dziecka bardzo nieprzyjemne. Do tej grupy z pewnością zaliczymy problemy z zatokami.

Jak dbać o małe noski?

Dzieci wymagają delikatności. Często więc preparaty, którymi leczymy się sami nie będą odpowiednie dla naszych pociech. Na stronie disnemar.pl znajdziemy produkty dostosowane do osób w różnym wieku. Disnemar baby może być stosowany już od pierwszego dnia życia. Jest całkowicie bezpieczny, ponieważ zawiera jedynie roztwór soli mineralnych. Co więcej możemy podawać go maluchowi w dowolnej pozycji, nawet leżącej. Tego typu rozpylacze odtykają noski, ułatwiają oddychanie i nawilżają błonę śluzową. Wszystkie te elementy są bardzo ważne, szczególnie w przypadku pielęgnacji najmłodszych.

Inne sposoby

Sole mineralne to jeden ze sposobów na oczyszczenie zatok u dzieci. Obok niego można wykorzystać także różnego rodzaju zioła. Do najbardziej popularnych należą rumianek i szałwia. Za ich pomocą możemy stworzyć inhalację. Aby ją wykonać możemy skorzystać ze specjalnych urządzeń, lub po prostu ciepłej wody i miski. Gdy problem z zatokami powraca, lub nasze dziecko ma alergię, w dłużej perspektywie warto zainwestować w wygodniejszy inhalator.

Skonsultuj się z lekarzem

Jeśli zauważymy, że nasze dziecko jest osłabione, ma zatkany nos lub bolą go uszy lub szczęka, powinniśmy skonsultować się z lekarzem. W żadnym wypadku nie można działać na własną rękę. Stan zapalny może doprowadzić do dużo większych problemów zdrowotnych. Przykładem może być między inny zapalenie oczodołu, a w niektórych sytuacjach nawet opon mózgowych. Zwróćmy także uwagę na to, że małe dziecko może mieć znaczny problem z oddychaniem.

Problemy z zatokami mogą zdarzyć się każdemu, także najmłodszym. Ważne jest, by dolegliwość te zwalczyć w bezpieczny i skuteczny sposób.