Ćwiczenia spalające tłuszcz i poprawiające metabolizm

Odchudzanie jest procesem w którym ważna jest zarówno dieta jak i ćwiczenia. Ważne jest, ab wybrać skuteczne ćwiczenia odchudzające po których efekty będą widoczne. Ważne jest również to, aby takie ćwiczenia były odpowiednio intensywne. Średnio ćwiczenia na odchudzanie trwają 55 minut. Początkowo może być trudno wytrwać, jednak z czasem nasza kondycja będzie dużo lepsza i można będzie spokojnie je wykonywać i cieszyć się z pięknego ciała.

Ćwiczenia na brzuch

Połóż się na plecach, stopy oprzyj o podłogę, a nogi ugnij pod kątem 90 stopni, natomiast dłonie trzymaj przy uszach. Unoś głowę i jedną łopatkę podczas gdy druga ręka i łopatka pozostają nieruchome. Należy również pamiętać, aby nie podnosić miednicy z podłogi. Należy lekko skręcać górną część tułowia. Dzięki temu ćwiczeniu można będzie w ładny sposób wyrzeźbić mięśnie skośne brzucha.

Nogi w górze

Połóż się na plecach, stopy oprzyj o podłogę, nogi ugnij w kolanach pod kątem 90 stopni, dłonie trzymaj przy uszach. Następnie podciągnij obie nogi do tułowia i wyciągnij je pionowo do góry. Pozostaw kolana lekko ugięte. Należy podciągnąć czubki palców w kierunku kolan. W takiej pozycji należy unosić i opuszczać głowę i bark.

1 gf

Na opak

Połóż się na plecach, stopy oprzyj o podłogę, nogi ugnij w kolanach pod kątem 90 stopni, ręce wyciągnij wzdłuż tułowia. Następnie należy unieść nogi i zgiąć stawy skokowe, kolanowe i biodrowe, tak aby utworzył się kąt prosty. Następnie należy położyć dłonie na kolanach i naciskać kolanami na ręce. Przy tym należy unosić głowę i barki, cały czas naciskając dłońmi na kolana i kolanami na ręce.

Noga na nogę

Połóż się na plecach, stopy oprzyj o podłogę, nogi ugnij w kolanach pod kątem 90 stopni, dłonie trzymaj przy uszach. Następnie, należy położyć lewą stopę na prawym udzie. Należy przy tym unosić delikatnie górną część tułowia. Prawy bark powinien przesuwać się powoli w kierunku lewego kolana. Lewy bark i lewa ręka powinny mieć kontakt z podłożem.

Wszystkie przedstawione wyżej ćwiczenia powinno się powtarzać zarówno na prawą i lewą stronę ciała.