Ćwiczenia na biust

Wiele kobiet podczas wykonywania ćwiczeń skupia się przede wszystkim na pośladkach, łydkach i brzuchu, zapominając o biuście. Dzięki serii kilku prostych ćwiczeń, można będzie poprawić wygląd również tej ważnej części ciała.

Damskie pompki

Należy ustawić się w klęku podpartym. Biodra, uda i ramiona powinny znajdować się w jednej linii. Podczas wykonywania tego ćwiczenia należy uginać ręce tak, aby zniżyć się klatką piersiową do ziemi, a następnie powrócić do pozycji wyjściowej. Na początek warto wykonać to ćwiczenia w dwóch seriach po 10 powtórzeń. Z każdym kolejnym dniem należy zwiększać liczbę powtórzeń i serii.

Pchnięcie

Należ ustawić się w pozycji stojącej. Jedno ramię powinno być ugięte i odchylone do tyłu prostopadle do osi ciała. Należy na przemian szybko prostować i uginać rękę. Gest, który będziemy wykonywały podczas tego ćwiczenia ma przypominać moment, w którym coś chcemy mocno popchnąć ręką. Należy wykonać na jedną rękę 30 powtórzeń.

pro_breast_2_350x250

Ćwiczenia z hantlami

Należy wyciągnąć ręce z hantlami przed siebie na wysokości barków pod kątem 90 stopni z dłońmi skierowanymi ku górze. Oczywiście wykonujemy to ćwiczenie w pozycji stojącej. Podczas ćwiczenia należy na przemian odwodzić ramiona do boków i łączyć przed sobą. Ćwiczenie należy powtórzyć 20 razy.

To samo ćwiczenie można wykonać na różne sposoby. Można wykonać je przy ułożeniu rąk prostopadle do podłogi, a przedramiona powinny być ustawione równolegle. Podczas ćwiczenia należy zachowywać kąt prosty w ramionach i unosić dłonie tak, by ramiona były równolegle do podłogi. Ćwiczenie należy powtórzyć 20 razy.

Ćwiczenie z hantlami można wykonać również na leżąco. Należy wyprostować ręce i wyciągnąć je do góry pod kątem prostym do osi ciała. Ręce należy odwodzić do boków tuż nad ziemią, a następnie wracać do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie należy powtórzyć 15 razy.

Należy pamiętać, aby do tych ćwiczeń wybierać niezbyt ciężkie hantle. Początkowo wystarczą hantle, które będą ważyły od 1 do 2,5 kg. Jeśli nie mamy hantli, mogą nam je zastąpić butelki z wodą lub piaskiem.