Tak naprawdę, wśród wielu herbat owocowych o korzystnych właściwościach dla zdrowia, dzika róża wydaje się być jednym z najbardziej niedocenianych składników. W dobie suplementacji tabletkami i kapsułkami, ludzie zapomnieli, że wysoka zawartość witaminy C może pochodzić z natury. Szczególnie powinni to docenić mieszkańcy miast, w których mamy do czynienia z dużymi zanieczyszczeniami, mającymi negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.

Bogactwo innych składników

Zdecydowaną zaletą herbaty z dzikiej róży, a także samych owoców, z których się ją przygotowuje jest obecność wysokiej zawartości kwasów organicznych. Dodatkowo, znajdziemy w niej także witaminy z grupy B, konkretniej B1, B2. Nie brak tu także witamin A, E oraz K. poza ogromnym ładunkiem witamin, ta herbata ma też silne właściwości lecznicze.

Dla kogo herbata z dzikiej róży?

Herbatę z dzikiej róży na pewno powinny pić osoby, które mają problemy z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Spożywanie dzikiej róży regularnie zwiększa sprawność stawów o 5 do 7%. jednocześnie prowadzi do zmniejszenia uczucia dyskomfortu stawowego oraz sprawia, że nasz nastrój może ulec ogólnej poprawie. Wszystko wynika z przeciwzapalnych właściwości dzikiej róży. Bardzo dobre efekty można osiągnąć, stosując tę herbatę jako element wspomagania w leczeniu zapalenia stawów kolanowych i biodrowych.

Jak przygotować herbatę z dzikiej róży?

W przypadku herbaty z dzikiej róży z pewnością na uwagę zasługuje proces jej przygotowania. Możemy kupić gotowe herbaty lub wykorzystać wysuszone owoce dzikiej róży. W drugim przypadku, herbatę przygotujemy poprzez zalanie owoców gorącą wodą. Uwaga – woda musi być gorącą, ale nie używamy wrzątku. Tak przygotowany napar należy odstawić na kilka godzin. Przed podaniem warto podgrzać herbatę, ale bez doprowadzania do wrzenia. Herbata z dzikiej róży to naturalna i bezpieczna „bomba witaminowa”. Jej regularne stosowanie pomoże też w unormowaniu poziomu cukru we krwi. Warto pamiętać, że nie tylko suplementacja farmakologiczna daje nam efekty, bo prawdziwe lecznicze skarby leżą przede wszystkim w naturze.