Jak poprawić samopoczucie osoby starszej? To pytanie zadaje sobie wiele osób przed którymi stanęło wyzwanie opieki nad seniorem. Doskonale wiemy, że w pewnym wieku rozmaite bolączki – zarówno te fizyczne, jak i mentalne dają o sobie znać. Nie jest łatwe nie tylko dla osób w wieku sędziwym, ale także dla ich opiekunów. Na szczęście istnieje kilka rad z których warto skorzystać, aby nasz podopieczny poczuł się lepiej i zyskał radość z życia. Aby się o nich przekonać należy skupić się na trzech podstawowych aspektach.

Po pierwsze – ciało.

Aby samopoczucie było znacznie lepsze należy zadbać przede wszystkim o swoje ciało. Na początku warto wyzbyć się wszelkich nałogów takich jak m.in. palenie papierosów, czy picie alkoholu. Warto pamiętać także, aby dbać o jamę ustną, której zła kondycja może być przyczynkiem do wielu infekcji. Regularne szczotkowanie zębów oraz stałe wizyty w gabinetach stomatologicznych z pewnością doprowadzą seniora do wyższej formy. Skoro o regularności mowa – warto podkreślić, iż kolosalne znaczenie w kwestii dobrego samopoczucia ma odpowiednia – indywidualna dieta. Stosowna wartość składników odżywczych po konsultacji z dietetykiem z pewnością przyniesie pozytywne skutki.

Po drugie – witaminy.

Witaminy są częścią diety, ażeby nie powiedzieć – jej fundamentem. Zapotrzebowanie na określoną grupę witamin rośnie wprost proporcjonalnie z wiekiem człowieka. Dla seniorów rekomenduje się przede wszystkim witaminy – A, C i D oraz ważny kwas foliowy. Ich celem jest zadbanie o kondycję skóry, włosów oraz paznokci oraz zwiększenie odporności. Ważna jest również rola wapnia, który wzmacnia kości. Witamin szukać należy nie tylko w formie farmakologicznej, ale także w warzywach i owocach. Ma to ścisły związek ze wspomnianą na wstępie – zrównoważoną dietą.

Po trzecie – psychika.

Samopoczucie to jeden z elementów składających się na mentalność. W opinii ekspertów dobra kondycja psychiczna jest gwarantem zdrowia fizycznego. Właśnie dlatego warto uprawiać sport – ruch w postaci jazdy na rowerze, czy joggingu, a nawet prostej gimnastyki z pewnością doda sił psychicznych oraz fizycznych na kolejny dzień. To właśnie te trzy aspekty wyróżniają eksperci kreujący popularną markę GoldCare. Ich skuteczne działania przywróciły dobre samopoczucie setek, a nawet tysięcy seniorów.