Czynniki ryzyka, które przyczyniają się do wad stóp

Każda część ludzkiego ciała zasługuje na to, aby poświęcić jej chwilę każdego dnia i odpowiednio zadbać o jej wygląd oraz zdrowie. To oczywiste, że stopom również poświęcamy swój czas, wykonując takie zabiegi jak choćby złuszczanie starego, martwego naskórka czy dbałość o paznokcie. Jednak czasem to nie wystarcza. Dlaczego?

Z powodu naszego trybu życia, stopy mogą być narażone na wiele urazów oraz codziennych niedogodności. Wystarczy, że prowadzimy stojący tryb życia, uwarunkowany pracą, a poddawane są ogromnemu obciążeniu ze względu na naszą wagę. Z kolei podczas siedzącego trybu życia może dochodzić do zastoju krwi i chłonki, co z kolei przekłada się na powstawanie obrzęków.

Kolejnymi czynnikami ryzyka, wpływającymi na kształt i zdrowie stóp, mogą być buty, które zazwyczaj nie są odpowiednio wyprofilowane. W przypadku kobiet wysokie obcasy także mogą przyczyniać się do powstawania kontuzji oraz zwyrodnień. Niemniej istotne są skarpetki, których ciasne gumki mogą powodować, że przepływ krwi jest jeszcze bardziej utrudniony.

Codzienne rozwiązania zaprojektowane dla stóp

Na rodzaj pracy i na to, czy służy ona naszemu zdrowiu, czy nie, czasami nie mamy wpływu. Zawsze jednak możemy zmniejszyć ilość czynników ryzyka, dobierając odpowiednie obuwie, które nie będzie powodować dyskomfortu czy przyczyniać się do zwyrodnień.

Jeśli jednak nie istnieje możliwość zakupienia odpowiednich butów, na przykład dlatego, że w miejscu pracy należy nosić obuwie pracownicze, warto zainwestować w specjalistyczne wkładki. Są one odpowiednio wyprofilowane, aby pomagały w zachowaniu prawidłowych krzywizn i właściwego ułożenia stóp. Dzięki nim podbicie jest właściwie wyprofilowane i nie pojawia się popularne zwyrodnienie, jakim jest płaskostopie.Ostatnim rozwiązaniem, o jakim warto pamiętać, są skarpetki profilaktyczno-pielęgnujące. Zostały one zaprojektowane tak, aby nie powodowały nadmiernego ucisku na wysokości gumki. Zostały wykonane z elastanu, dzięki czemu idealnie przylegają do nogi, nie utrudniając jednocześnie przepływu krwi i nie powodując obrzęków.

Hurtownia medyczna – emedical24.pl oferuje szeroką gamę skarpetek profilaktyczno-pielęgnujących, wykonanych z przędzy bambusowej. Są one szczególnie polecane dlatego, iż jest ona doskonale przepuszczalna i zapewnia stopom oddychanie. Co więcej, posiada naturalne właściwości bakterio- i grzybobójcze. Za ich sprawą zmniejsza się więc także dyskomfort związany z przepoconymi skarpetkami i przykrym zapachem. W efekcie jest to więc idealne rozwiązanie dla każdego, niezależnie od płci i wieku.