Każdy z nas doskonale wie, że należy starannie i systematycznie myć zęby, używać nici dentystycznych, jak również płynów do płukania ust.

Każdy też powinien wiedzieć, że należy regularnie odwiedzać dentystę i na bieżąco leczyć wszystkie ubytki. Jednak niekiedy lenistwo, jak i strach przed dentystą, problemy finansowe sprawiają, że odstępujemy od tych zasad, a nasz uśmiech z dnia na dzień robi się coraz mniej atrakcyjny. Na szczęście współczesna stomatologia, w tym stomatologia estetyczna i implantologia, a także protetyka dysponują metodami, które pozwolą nam znów cieszyć się fantastycznym uśmiechem.

Leczenie zębów

Na szczęście dla pacjentów dziś można leczyć zęby niemal bezboleśnie, oczywiście pomijając szczególne sytuacje. Znieczulenia jamy ustnej są bardzo mocne i skuteczne, a można także skorzystać ze znieczulenia ogólnego. Istnieje też możliwość ze skorzystania z sedacji. Jest to obniżenie aktywności układu nerwowego bez wyłączenia świadomości na co decyduje się coraz więcej pacjentów. Dzięki odpowiednim środkom farmakologicznym zmniejsza się uczucie napięcia i niepokoju, a pacjent często robi się senny. Do jednej z najczęstszych form należy stosowanie sedacji wziewnej czyli z pomocą gazu rozweselającego. Dzięki takim metodom można przeprowadzić leczenie zachowawcze, w tym leczenie kanałowe, a także bezboleśnie usunąć zęby, co jest trudne przy innych metodach.

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne i skuteczne. Pozwalają na wybielenie zębów, skorygowanie ich kształtu, zmianę ich ustawienia, naprawienie uszkodzeń. Można też skutecznie usunąć kamień nazębny, przebarwienia i osady, nałożyć porcelanowe licówki na zęby. Można też poprawić wygląd uśmiechu poprzez zastosowanie koron i mostów porcelanowych.

Implantologia

Implanty zębowe to marzenie wielu osób. Pozwalają one na osiągnięcie trwałego efektu i naturalnego wyglądu. Niestety zabiegi z dziedziny implantologii należą do najdroższych usług klinik stomatologicznych i nie każdy może sobie pozwolić na ten wydatek. Niemniej jednak mają możliwości skorzystania z takich zabiegów warto to zrobić. Dzięki implantom można uniknąć niewygodnych protez zębowych lub nieestetycznych ubytków.