Odchudzanie, problem dotyczący ogromnej ilości osób na świecie, jest to chyba największa współczesna choroba ludzkości.

Na samym początku musimy sobie odpowiedzieć na pytanie co jest tak właściwie odchudzanie. W ogólnym założeniu jest to proces który ma zmniejszyć masę ciała by przywrócić prawidłową wagę i poprawić ogólny stan zdrowia. Odchudzanie ma na celu spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej i co istotne zmniejszenia zapotrzebowania na pokarm, co się przekłada na całkowitą zmianę odżywiania. Utrzymanie prawidłowej wagi zapobiega też powstawaniu wielu poważnych chorób związanych z otyłością, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, stawów biodrowych i kolanowych, nadciśnienie tętnicze, zator, zawał mięśnia sercowego, zawał mózgu, wylew krwi do mózgu, cukrzyca typu 2,choroby nerek, kamica żółciowa.

Spalanie kalorii trzeba wspomóc aktywnością fizyczną. Ruch pozwoli spalić organizmowi znacznie więcej kalorii niż ograniczona dieta. Nie możemy nazwać odchudzaniem sytuacji w której przestajemy w ogóle jeść, taka sytuacja jest niedopuszczalną. Lekarze i dietetycy alarmują, drastyczne odchudzania poprzez głodówkę może spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia. Organizm musi mieć dostarczane wartościowe składniki odżywcze by wszystkie organy i funkcje życiowe mogły przebiegać prawidłowo. Po takiej głodówce organizm zaczyna odkładać ile tylko będzie mógł, więc nawet przy zmniejszonych posiłkach przybieramy bardzo szybko na wadze.

Odchudzanie nie jest chwilową dietą czy nagłym zrywem do uprawiania sportu. Odchudzanie jest pierwszym etapem do całkowitej zmiany trybu życia. Zdrowe żywienie i aktywność fizyczna powinny nam towarzyszyć przez całe życie i to dopiero pozwoli nam zachować pełnię zdrowia i sprawność fizyczną, oraz uchroni nas przed wieloma niebezpiecznymi chorobami.
gf dsds

Jeśli chcemy aby tłuszcz nie odkładał się w naszym organizmie musimy unikać w naszej diecie cukrów, oraz potraw smażonych na oleju. Należy unikać żywności wysoko przetworzonej która zawiera bardzo mało wartościowych składników odżywczych przez co jemy ich znacznie więcej. Dbajmy aby nie zabrakło nam warzyw i owoców, bo to właśnie one dostarczają lwią część witamin i minerałów. Stosowanie suplementacji doustnej też jest mile widziane, wiele zawartych w nich składników wspomaga spalanie tłuszczu i „podkręca” metabolizm , co przyspiesza znacznie odchudzanie oraz dostarczy niezbędnych składników odżywczych których brak w naszej codziennej diecie.

Woda, jeden z najważniejszych elementów budowy ludzkiego ciała. Organizm nastawiony na spalanie tłuszczu potrzebuje jej naprawdę dużo. Jeśli ciało ie będzie wystarczająco nawodnione mogą wystąpić problemy z oddychaniem czy ciśnieniem. Ból głowy bardzo często jest wywoływany przez spadek ilości wody w organiźmie. Woda to energia, fizyczna i psychiczna, nasz organizm potrzebuje jej do prawidłowego funkcjonowania i oczyszczania z toksyn.

Prawidłowo prowadzone odchudzanie nie może zakończyć się powrotem do poprzednich nawyków żywieniowych. Jest to bardzo często popełniany błąd wśród osób odchudzających się. Po uzyskaniu wymarzonej wagi należy zachować zdrową dietę i trzeba być w tym bardzo rygorystycznym. Powrót do dawnego sposobu żywienia kończy się jeszcze większym przybraniem na wadze, tzw. efektem jo-jo.