Bardzo dużo osób zastanawia się nad tym zagadnieniem. Ktoś z Waszego najbliższego otoczenia potrzebuje dobrej jakości sprzętu rehabilitacyjnego? Musicie kupić na przykład wózki inwalidzkie?

A może wystarczą same balkoniki? Czym kierować się podejmując ostateczną decyzję?

Nie brakuje osób, które z powodu stałych lub czasowych kłopotów ze zdrowiem muszą mieć do dyspozycji wózki inwalidzkie. Możliwości w tym temacie jest naprawdę bardzo dużo. Pamiętajcie, aby zwrócić uwagę między innymi na parametry techniczne. Jest to między innymi waga wózka, obecność hamulców dla osoby prowadzącej, regulacja kąta oparcia itp. Jakie aspekty muszą być jeszcze uwzględnione? Między innymi chodzi tutaj o regulację podnóżków, prędkość maksymalną, oświecenie itd. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę również maksymalną wagę użytkownika. Najlepiej kupować elementy od dobrego producenta. Wówczas wybrane wózki inwalidzkie będą miały odpowiednią jakość. Fachowcy dbają też między innymi o to, aby Klienci mieli do dyspozycji produkty łatwe do złożenia i rozłożenia. Dużo funkcji dotyczących regulacji sprawia, że poruszanie się przy ich pomocy dla nikogo nie stanowi żadnego problemu. Trzeba również zwrócić uwagę na kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Gwarantują to solidne pasy, a także system anty-wywrotowy.

Jakie czynniki wziąć natomiast pod uwagę wybierając balkoniki? Tutaj także trzeba stawiać na rzeczy od dobrego producenta. Pamiętajcie, aby uwzględnić też wagę tego typu elementów oraz możliwość regulacji. Trzeba sprawdzić także czy sprzęt ma ergonomiczne uchwyty i szerokie pole podparcia… Macie w swoim domu lub mieszkaniu relatywnie mało miejsca? W takim razie dobrze byłoby, gdyby balkoniki można było bez żadnego problemu składać, a potem rozkładać (jeśli będą po prostu przydatne). Zdecydowanie się na produkty do fachowego producenta to gwarancja, że elementy tego typu będą wykonane przy użyciu porządnego materiału. Jest to między innymi aluminium. Dzięki temu rama jest wytrzymała i gwarantuje bezpieczeństwo dla osoby mającej czasowe lub stałe kłopoty zdrowotne. Nie bagatelizujcie tych kwestii, aby pacjenci mogli po prostu na co dzień korzystać z dobrego sprzętu.