Kobiety są istotami u których popęd seksualny może zmieniać się w zależności od dnia cyklu miesięcznego. Jest więc inaczej niż w przypadku mężczyzn, u których ten popęd jest stały. Najlepszym okresem dla kobiet są dni owulacji, kiedy czują się one bardzo seksowanie. W tym czasie pojawia się również największa ochota na seks.

Pierwsze 6 dni cyklu

Jak wiadomo, cykl hormonalny u kobiet zaczyna się wraz z pierwszym dniem krwawienia. W tym czasie progesteron i estrogen znajdują się na najniższym poziomie, przez co również ochota na seks jest stosunkowo mała. Kobieta odczuwa wtedy zmęczenie. Jest ociężała i nie czuje się atrakcyjna. Osłabiona jest w tym okresie również nasza koncentracja. Niektóre kobiety w tym czasie mają problem z obfitymi krwawieniami. Dlatego, zdecydowanie nie jest to dla nich sprzyjający okres do uprawiania seksu, a łóżko służy im w tym czasie jedynie do odpoczynku i snu.

Libido od 7 do 11 dnia cyklu

W tym czasie progesteron dalej znajduje się na niskim poziomie, przez co możemy czuć się bardzo dobrze. Nasz nastrój jest dużo lepszy. Jesteśmy bardziej optymistyczne. W tym czasie wzrasta ilość estrogenu i hormonu miłości. W tym czasie wyglądamy bardzo dobrze. Nasza cera jest gładka, a włosy błyszczące. My same jesteśmy silne i pełne energii. 10 dnia cyklu mamy największą ochotę na seks, ponieważ występuje wtedy szczyt estrogenowy. W tym dniu, pieszczoty na pewno sprawiały nam będą bardzo dużą przyjemność. Nasze ciało jest wtedy bardzo wrażliwe na dotyk.

Libido od 12 do 17 dnia cyklu

Jest to czas owulacji, kiedy nadal poziom estrogenu jest wysoki. W tym czasie kobieta wykazuje się dużą pewnością siebie i ma większą skłonność do inicjacji zbliżeń seksualnych. W tym czasie, najchętniej realizujemy seksualne fantazje. Kobieta nie ma również problemu z uzyskaniem orgazmu, który pojawia się szybko i jest silny. Poza tym, trwa on również długo. Pieszczoty w tym czasie są przyjemne, ze względu na to, że stajemy się szybciej wilgotne.

Libido od 18 do 24 dnia cyklu

W tym okresie następuje spadek estrogenu, a wzrasta progesteron. Spada w tym czasie ochota na seks.

Libido od 25 do 28 dnia cyklu

Przed miesiączką stajemy się bardzo drażliwe. Źle się czujemy, nasze ciało jest obolałe. Apetyt na seks w takiej sytuacji jest bardzo słaby.