Bardzo popularnym widokiem na plażach jest mężczyzna o szczupłej budowie ciała, czyli normalnej budowy nogi czy ręce lecz z wielkim wystającym brzuchem, tzw „mięsień piwny” oraz pulchną twarzą.

Jest to problem występujący głównie u ludzi dorosłych i jest związany ze złym trybem życia, brakiem ruchu i zła dietą. Ten „brzuszek piwny” nie do końca jest to wina piwa lecz główną lecz jest nim nadmierne objadanie się. Otyłość brzuszna to nic innego jak nadmiar energii zgromadzony w okolicy brzucha. Problem ten dotyka nie tylko mężczyzn, ale również kobiety i od niedawna dzieci (głównie chłopcy). Winne są temu produkty wywołujące wzdęcia oraz duża ilość jedzenia, przy jednoczesnych słabych mięśniach brzucha które nie mają siły utrzymać takiego ciężaru.

Duży brzuch a zdrowie

Nadmiar tłuszczu na brzuchu stanowi ogromne ryzyko uwięźnięcia przepukliny, co wiąże się z ogromnym bólem i konieczną interwencją chirurgiczną. Mężczyźni z dużymi brzuchami często mają również problemy z potencją, taki brzuch jest ogromnym obciążeniem dla organizmu i wiąże się z chorobami układu krążenia, miażdżycą i chorobą niedokrwienną serca czy cukrzycą typu II.

Wydęty czy otłuczony brzuch?

Występują dwa rodzaje otyłości brzusznej jeden z nich to otłuszczenie w okolicy pasa oraz wydęty twardy brzuch. Otłuszczenie w okolicy pasa, czyli klasyczny zwisający miękki brzuch który jest spowodowany jest nadmiarem podskórnej warstwy tłuszczu. Natomiast wydęty i twardy brzuch to efekt otłuszczenia organów wewnętrznych, który powstaje między innymi poprzez nadmierne spożywanie alkoholu czy soków lub też samych owoców.

To co jemy ma bardzo wymierny wpływ na nasz wygląd. Warto zatem wprowadzać do swojej diety produkty które w naturalny sposób podnoszą naszą zdolność spalania tłuszczu. Choć raczej można powiedzieć naszych prywatnych magazynów energii. Jednym z najbardziej powszechnych i niedocenianych jest kawa. O dziwo kawa a raczej zawarta w niej kofeina wpływa na odchudzanie aż w trzy sposoby. Po pierwsze podnosi metabolizm, dodaje energii która motywuje do większej aktywności oraz co chyba najistotniejsze hamuje apetyt. Na rynku dostępne są również specjalne odchudzające mieszanki kawowe zacierające węgiel aktywny czy olej MCT.

Produktem który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wielu blogerek i celebrytów jest kawa Easy Black Latte. Doceniana nie tylko za swoje właściwości odchudzające ale również za swój smak i wygodę stosowania gdyż bardzo łatwo włączyć ją do swojej diety i codziennej rutyny typu poranna kawa. Zawiera w swoim składzie min węgiel aktywny oraz wspomniany już olej MCT. Taki zestaw na pewno w wyraźny sposób wpłynie na redukcje poziomu tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Zwiększony metabolizm i zawartość zdrowych olejów MCT pozytywnie wpłynie na ilość zalegającej treści jelitowej a co za tym idzie zmniejszenie obwodu pasa.

Jak przeciwdziałać otyłości brzusznej

Otyłość brzuszna jest stosunkowo łatwa do całkowitego zlikwidowania, nawet 9-10 kg w miesiąc. Szybka utarta wagi następuje po zredukowaniu ilości jedzenia i kontrolowaniu ilości kalorii przyjmowanych dziennie ok 1100 – 1300 kcal, oraz rozsądne przyjmowanie doustnych środków wspomagających odchudzanie. Należy jednak pamiętać że muszą być w 100% naturalne gdyż niektóre ze środków mogą podnosić ciśnienie a to nie jest wskazane przy osobach z podwyższonym ciśnieniem. Naturalne środki bezpiecznie wspomagają kontrolę wagi a przy zdrowej diecie i minimalnej aktywności fizycznej efekty są gwarantowane. Wspomniana wyżej kawa to bardzo wygodne uzupełnienie diety. Łatwość przygotowania, niska kaloryczność i zahamowanie łaknienia to bardzo prosty sposób na kontrole wagi.

Czy kawa ma wpływ na odchudzanie