Dieta zdrowa i właściwa jest szansą na zachowanie zdrowia i uniknięcie wielu chorób.

Dlatego też, zdrowe żywienie jest podstawą do tego, aby osiągnąć pełne zadowolenie ze swojego życia. Nie będzie nas nic bolało, a wizyty u lekarza odbywały się będą jedynie w formie kontrolnej.

Ryby

Przede wszystkim, nasza dieta powinna być bogata w ryby. Są one źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Przede wszystkim powinniśmy jeść łososia, tuńczyka oraz sardynki. Nasza dieta może być również bogata w skorupiaki. Ryby wpływają zarówno na nasz cały organizm, jak i poprawiają widzenie. Dlatego też, osoby z problemami oczu powinni jeść dużo ryb. Zarówno ostrość widzenia jak i ogólna wada, będą mogły ulec poprawia.

Inne źródła kwasów omega-3

Kwas tłuszczowy omega-3 można znaleźć również w takich produktach jak tofu, migdałach, orzechach włoskich, jak również w niektórych olejach roślinnych, takich jak olej lniany, arachidowy i rzepakowy. Jednak, takie właśnie produkty spożywane są przez większość z nas w zdecydowanie za małych ilościach. Jeśli zwiększymy ich ilość, będzie można poprawić w znaczny sposób stan swojego zdrowia oraz wzmocnić układ krążenia i serce.

Wpływ na zdrowie

Obecnie prowadzone są badania nad właściwościami zdrowotnymi kwasów tłuszczowych omega-3. Powoli zostaje udowadniane, że kwasy tłuszczowe omega-3 wpływają na układ nerwowy jak i działanie mózgu i narządu wzroku. Dzięki temu, że w naszym organizmie znajdowało się będzie dużo kwasów omega-3, można będzie zapobiec ślepocie. Poza tym, nasz organizm będzie znacznie mniej podatny na depresje. Będziemy w dużo łatwiejszy sposób mogli poprawić sobie nastrój, w wahania nastroju znikną. Poza tym, kwasy omega-3 wzmacniają układ immunologiczny, łagodzą objawy reumatoidalnego zapalenia stawów, astmy, tocznia rumieniowatego, chronią przed niektórymi chorobami nerek oraz zmniejszają ryzyko zachorowania na raka. Najlepiej jest spożywać produkty zawierające kwas tłuszczowy dwa razy w tygodniu. Jeśli będą przyjmowane w odpowiednich ilościach, zdecydowanie można będzie osiągnąć odpowiednie efekty.