Grzybicze choroby paznokci są jedną z najczęstszych przyczyn ich osłabionej kondycji. Niestety, nieleczona grzybica może prowadzić nawet do utraty paznokcia. Szczególnym utrudnieniem w zwalczaniu tej dolegliwości jest dostęp preparatów leczniczych do głębszej warstwy płytki. W konsekwencji grzybica paznokci szybko się rozwija, zajmując coraz głębsze warstwy i rozprzestrzeniając się na inne palce stóp lub dłoni, często infekując również skórę.

Na szybkie i skuteczne leczenie grzybicy paznokci pozwala laser Lunula. Może być stosowany zarówno jako alternatywa dla długotrwałego leczenia farmakologicznego, jak i terapia łączona z innymi środkami.

Wskazania lasera Lunula – objawy grzybicy paznokci

Paznokcie pełnią funkcje ochraniające delikatne, silnie ukrwione opuszki palców, umożliwiając precyzyjne ruchy dłońmi czy chroniąc stopy. Jednak zwykle odgrywają przede wszystkim istotną rolę estetyczną, zdobiąc nasze dłonie. Rozdwajanie paznokci, łamliwość czy zmiana barwy mogą być wynikiem uszkodzeń mechanicznych lub nadmiernych zabiegów stylizacyjnych, jednak równie często problemem jest grzybica paznokci.

Częściej występuje grzybica paznokci u nóg, z racji bezpośredniego kontaktu z podłogą w miejscach o wzmożonym ryzyku zakażenia, jak baseny czy łazienki hotelowe. Dłonie myjemy częściej, dlatego grzybica paznokci u rąk zdarza się rzadziej, jednak również jest stosunkowo częstą dolegliwością.

Ta podstępna choroba paznokci w pierwszej kolejności może nie dawać jednoznacznych objawów, a gdy już się pojawią, zwykle leczenie jest czasochłonne, a często niemal niemożliwe i trwające latami. Objawy w dużej mierze zależą od przyczyny grzybicy, czyli rodzaju grzyba, który zainfekował nasze paznokcie.

Objawy grzybicy paznokci to m.in.:

 • przebarwienia na płytce paznokci (białe, żółte, brązowe);
 • rozdwajanie paznokci i widoczne złuszczanie płytki;
 • pieczenie, świąd, a nawet ból;
 • bardzo nieprzyjemny zapach;
 • nierówne zgrubienia deformujące paznokcie;
 • bruzdy i fałdy;
 • stopniowe oddzielanie paznokcia od skóry, co prowadzi do jego utraty.

Jak laser Lunula usuwa grzybicę paznokci?

Lunula to ,,zimny” laser, który wykorzystuje dwie długości fal, co pozwala na precyzyjne dotarcie nawet do głębokiej warstwy paznokcia, czyli epicentrum rozwoju drobnoustrojów grzybiczych. Laser Lunula działa zabójczo na grzyby i bakterie, ale także zwiększa naturalne procesy regeneracyjne w organizmie, które odpowiadają za wzrost i kondycję paznokci. Odpowiednia długość inicjowanych promieni omija delikatną płytkę paznokcia oraz skórki wokół nich, dzięki czemu zabieg jest praktycznie nieinwazyjny i bezpieczny.

Laserowe usuwanie grzybicy pozwala na powrót do zdrowia i całkowite wyeliminowanie powstałych objawów grzybicy, ponieważ:

 • zabieg na paznokcie laserem Lunula jest całkowicie bezbolesny i bezdotykowy;
 • proces leczenia trwa bardzo krótko – zaledwie 12 minut wystarczy do przeprowadzenia sesji na jedną dłoń lub stopę;
 • szybkie leczenie grzybicy paznokci – laser działa bakterio- i grzybobójczo dzięki fali o częstotliwości 405 nm, niszcząc zarazki będące przyczyną choroby, a nie jedynie jej objawy.

Kto może skorzystać z zabiegu laserem Lunula?

Leczenie grzybicy paznokci laserem Lunula w Klinice Miracki przeprowadzamy zarówno u osób, które dopiero zaobserwowały objawy grzybicy, jak i w bardziej zaawansowanej chorobie paznokci. To laser o wysokiej skuteczności, dlatego zaledwie 4 sesje zabiegowe zwykle gwarantują wyeliminowanie problemu z grzybicą.

Laser Lunula stosujemy również do regeneracji płytki paznokcia. Działanie pobudzające proces odpornościowy w paznokciach sprawia, że płytka staje się mocniejsza, a paznokcie zaczynają szybciej rosnąć i odzyskują zdrowy wygląd. Na zabieg Lunula często decydują się Panie, które mają paznokcie:

 • osłabione stylizacją, np. hybrydami, czy żelem;
 • zniszczone pracami domowymi;
 • uszkodzone pod wpływem otarć;
 • skłonne do rozdwajania, kruche i łamliwe.

Jeśli interesuje Cię laserowe leczenie grzybicy lub chcesz wzmocnić swoje paznokcie, zapraszamy do odwiedzenia Kliniki Miracki w Warszawie lub zapoznania się ze stroną internetową , gdzie poznasz wszystkie szczegóły na temat zabiegu, a także dowiesz się, jaka jest aktualna cena laserowego leczenia grzybicy paznokci.