Nadmiar tkanki tłuszczowej to dla niektórych prawdziwy kompleks, którego bardzo ciężko jest się pozbyć. Na szczęście medycyna potrafi z tkanki tłuszczowej zrobić użytek oferując swoim pacjentom nowoczesne i innowacyjne zabiegi. Jednym z nich jest lipofilling, który wykorzystuje specjalnie przygotowaną tkankę tłuszczową do redukcji i wypełniania zmarszczek lub ujędrniania piersi.

Krótka charakterystyka zabiegu

Głównym założeniem lipofillingu jest pobranie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud lub innej części ciała. W kolejnym etapie ta specjalnie przygotowana substancja jest wykorzystywana w celu wypełnienia zmarszczek na twarzy pacjenta, poprawy jędrności i kształtu piersi, jak również pośladków. Ponadto coraz częściej metoda ta wykorzystywana jest do poprawy wyglądu dłoni oraz narządów płciowych (zarówno damskich, jak i męskich). Zabieg ma na celu delikatny lifting oraz modelowanie miejsca, w które wstrzykiwana jest tkanka tłuszczowa.

Jak wygląda przeszczep tkanki tłuszczowej?

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie tkanki tłuszczowej od pacjenta oraz jej odpowiednie przygotowanie. Warto dodać, że jednorazowo można pobrać jedynie 20-30 ml tłuszczu. Następnie pobrany materiał musi być odwirowany w specjalistycznym urządzeniu i oczyszczany z nadmiaru płynów oraz obumarłych komórek w taki sposób, aby pozostał jedynie czysty tłuszcz w postaci komórek macierzystych. Tak przygotowana substancja jest wstrzykiwana do organizmu pacjenta w wybrane przez niego miejsce. Warto dodać, że zabieg przeszczepu tłuszczu jest przeprowadzany przez lekarza przy znieczuleniu miejscowym i jest bardzo bezpieczny. Z uwagi na fakt, iż materiał pochodzi z ciała pacjenta, do którego jest następnie wszczepiany, ryzyko wystąpienia alergii czy powikłań jest naprawdę bardzo niskie. Lekarz musi jednak przestrzegać norm i nie może przeszczepić osobie decydującej się na zabieg więcej materiału, niż jest to przewidziane. Jeśli tłuszczu będzie za dużo, wówczas istnieje możliwość obumarcia komórek lub nawet powstania zwapnień. Dlatego, jeśli pacjent chce uzyskać bardziej widoczne efekty, wówczas zaleca się powtórzenie zabiegu w odstępie 3-6 miesięcy. Przeczep tkanki tłuszczowej może być bez większych problemów łączony z innymi zabiegami, np. plastyką nosa lub liposukcją.

Przeszczep tłuszczu dla zdrowia

Według lekarzy specjalistów lipofilling to coś więcej, niż tylko zabieg medycyny estetycznej. Wszczepienie tłuszczu może łagodzić proces starzenia się skóry, która staje się znacznie lepiej odżywiona, a także znacznie szybciej następują procesy regeneracji. Przeczep tłuszczu bardzo często wykonywany jest do redukcji blizn, które są spowodowane radioterapią. Trzeba jednak pamiętać, że jak każdy zabieg ma on również odpowiednie przeciwwskazania – tutaj kryterium jest odpowiednia waga pacjenta. Zbyt niska masa ciała dyskwalifikuje osoby, ponieważ nie ma możliwości pobrania odpowiedniej ilości materiały niezbędnego do wykonania zabiegu.

Więcej o zabiegu dowiesz się na stronie http://www.lipoline.pl/lipofilling/przeszczep-tkanki-tluszczowej.html