Zmiany w trendach dotyczące makijażu są bardzo częste. Ważne jest, aby znać współczesną modę i się nią inspirować.

Wierne kopiowanie utartych szablonów nie zawsze jest trafne i może jedynie sprowokować śmiech otoczenia. Regulacja brwi od zawsze jest jednym z ważniejszych elementów w pielęgnacji urody. Dobrze wyprofilowane brwi optycznie podnoszą powieki i otwierają oko. Niegdyś modne były cienkie brwi. Dzisiaj nastała moda na ich grube i ciemne odpowiedniki.

Regulacja brwi

Brwi powinny mieć odpowiedni kształt. Tylko w ten sposób mogą nadać twarzy większego uroku. Należy pamiętać, aby pierwsza regulacja brwi została wykonana przez profesjonalistę, ponieważ kosmetyczka doradzi jaki kształt brwi jest odpowiedni dla rysów twarzy. Współcześnie obserwuje się modę na grube brwi. Jednak nie znaczy to, że nie trzeba ich w ogóle regulować. Zabieg ten najczęściej wykonuje się pęsetą lub woskiem. Ta druga metoda jest odpowiednia dla kobiet, które odporne są na ból. Metoda ta polega na wyrywaniu pojedynczych włosków. Zabieg z wykorzystaniem wosku wykonuje się bardzo szybko, a ból jest krótko trwały. Jednak często ta metoda potrzebuje poprawek z wykorzystaniem pesety.

Jak pomalować, żeby nie żałować?

Makijaż brwi to w brew pozorom trudna sztuka. Niewłaściwy dobór kosmetyków lub techniki może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego. Najczęściej zdarza się, że makijaż jest za ciemny lub kontur brwi źle wyprofilowany. Dlatego też takie błędy wyglądają karykaturalnie. Należy w związku z tym pamiętać o kilku zasadach. Najczęściej do makijażu brwi wykorzystuje się cienie. Na rynku jest wiele produktów, które są specjalnie stworzone do podkreślania brwi. Do makijażu za pomocą cieni bardzo ważny jest dobór pędzelka. Najlepiej sprawdza się ten o sztywnym i skośnie ułożonym włosiu. Należy pamiętać, że kolor kosmetyku nie może być za ciemny, aby nie kontrastował z kolorem brwi. Zasada ta szczególnie ważna jest dla blondynek, u których łatwo popełnić modową pomyłkę.

Makijaż brwi nie polega jedynie na zmianie kolory włosków. Często jest tak, że ważną rolę odgrywa uzupełnianie nieistniejących brwi. W tym celu rysuje się kontur brwi odpowiednim kolorem tak aby przypominał naturalną formę włoska. Dlatego też makijaż tego typu nie należy do najłatwiejszych. Wymaga bardzo dużo precyzji i wyczucia. Oprócz cieni wykorzystuje się również różnego rodzaju kredki i żele modelujące. Te ostatnie zdecydowanie pozwolą ujarzmić długie i źle układające się brwi. Dobrze jest jeżeli kredka do makijażu brwi nie ma tłustej konsystencji. Ten typ kredek nienaturalnie osadza się na włoskach i źle rozprowadzają dając sztuczny efekt. Po nałożeniu kosmetyku należy przeczesać brwi okrągłą szczoteczką. Dzięki temu ułożą się naturalnie, a zbędny i widoczny cień rozprowadzi się równomiernie na całej powierzchni brwi.

Należy również pamiętać o pielęgnacji brwi. Warto jest codziennie stosować specjalną odżywkę na brwi, która poprawi ich kondycję i przyspieszy ich porost. Demakijaż brwi jest równie ważny jak oczu. Pozostawiony na noc nieestetycznie się rozmazuje i może osypywać się do oczu, co może wywołać pieczenie i zaczerwienienia.

Makijaż permanentny brwi

Dla osób, które cenią sobie czas i nie chcą go tracić na makijaż dobrym rozwiązaniem może okazać się makijaż permanentny. Dosyć trwały efekt intensywnego koloru może przynieść nałożenie henny na brwi. Jednak osoby, które mają cienkie brwi lub ich kształt jest zdeformowany przez ciągłą regulacje pesetą powinny sięgnąć po bardziej inwazyjne środki. Istnieją dwie metody makijażu permanentnego. Pierwszą z nich wykonuje się na zasadzie tatuażu. Za pomocą cienkiej igły wprowadza się pigment, który ma za zadanie imitować naturalne brwi. Osoby o rzadkich brwiach powinny zdecydować się na metodę piórkową. Polega ona na rysowaniu pojedynczych włosków i jest mniej inwazyjna niż metoda tatuażu.