Po co palić papierosy? Tak zastanawiać się może każdy z nas, jeśli nie palimy na co dzień. Tymczasem palacze nie zastanawiają się nad tego typu kwestią, gdyż jest to dla nich oczywiste. Dodatkowo lęk przed utratą tego, co daje palenie jest tak silny, że przeciwstawia się wszystkiemu, co próbuje odciągnąć ich od palenia. Jednak prawda jest zupełnie odwrotna. Jakie są negatywne skutki palenia, o których palacze nie wiedzą?

Nie będziesz szczęśliwy

Dla wielu palaczy rzucenie papierosów oznacza zabranie im radości życia. Wydaje im się, że skoro nie będą mogli robić tego, co daje im szczęście, nie będą mogli normalnie żyć. Jak pokazuje życie, sytuacja jest zupełnie odmienna. Chwile palenia to momenty, które odwracają uwagę od całej sytuacji. Dlatego jeśli pomyślisz, że palenie powoduje tak wielkie męczarnie w momentach niepalenia, zrozumiesz, że nigdy nie będziesz szczęśliwy z papierosem w ręku.

Zniszczysz sobie psychikę

Ciągła walka ze sobą, próba usprawiedliwiania palenia oraz szukanie jak wiele codzienne pociąganie daje jest wyniszczające. Zwróć uwagę, że nie paląc nie zastanawiasz się nad tym jak bardzo Ci się chce, nie martwisz się czy będzie przerwa na papierosa oraz nie szukasz miejsca, w którym mógłbyś palić. Po prostu jesteś wolny i radość, którą rzekomo odczuwasz paląc, czujesz cały czas. Metoda Allena Carra pokazuje, że rzucanie palenia jest utkwione głęboko w psychice ludzkiej.

Zatrujesz innych

Argument, który zwykle słabo działa, ale jednak w jakimś stopniu okazuje się być konieczny. Trucie innych dymem nikotynowym to nie tylko palenie przy nich, ale także zapach i obecność dymu w jakimkolwiek momencie ich życia. Masz rodzinę? No to nie skazuj ich na chorobę, gdy Ty już sobie wygodnie palenie rzucisz.

Trzy proste skutki, które warunkują całe palenie. To nie palenie daje Ci radość, to nie palenie powoduje, że odczuwasz szczęście, to nie palenie daje zdrowie i spokój Twojej rodzinie. Ono im i Tobie to zabiera. Dlatego nie jest ono problemem typowo fizycznym. Twój organizm nie potrzebuje palenia, ale to palenie potrzebuje Ciebie. Zerwij ten toksyczny związek, póki jeszcze nie jest za późno.