Nerwica lękowa jest jedną z najczęstszych nerwic. Średnio ma ją 1 na 50 osób. Może pojawić się na różnych etapach życia.

Nie ma jednoznacznej przyczyny, która powoduje jej pojawienie się u danej osoby. Dużą rolę w jej pojawieniu się odgrywają czynniki biologiczne, psychologiczne oraz środowiskowe. Ziołowe tabletki na uspokojenie mogą w skuteczny sposób zwalczyć pierwsze objawy tej choroby i uchronić nas przed kiepskimi w skutkach konsekwencjami rozwijania się nerwicy. Warto aby nasze środowisko i my jako element środowiska dla innych, stale obserwowali swoje zachowania by jak najwcześniej zwrócić na to uwagę i w momencie kiedy jest to najprostsze pomóc i usunąć problem zanim się jeszcze tak naprawdę zacznie.

Objawy nerwicy.

Nerwica lękowa jest chorobą przewlekłą. Objawia się strachem przed różnymi sytuacjami, stanami i rzeczami. Lęk jest nieokreślony i utrwalony. Osoby, które cierpią na ten rodzaj nerwicy odczuwają strach praktycznie przez cały czas. Lęk nie opuszcza ich nawet podczas relaksu. Najczęściej u takich osób pojawia się stan, w którym nie pamiętają aby czuły się zrelaksowane. Lęk hamuje rozwój takich osób. Skrajnym rodzajem nerwicy lękowej jest ten, w którym chorzy nie opuszczają swoich domów i posiadają halucynacje.

Psychologiczne objawy nerwicy.

Nerwica lękowa w znaczny sposób wpływa na sposób myślenia i zachowania. Dominującymi stanami emocjonalnymi u takich osób jest niepokój i strach. Pojawia się także poczucie zagrożenia, poczucie paniki. Pojawiają się impulsywne i agresywne zachowania. Częste są podenerwowanie, niecierpliwość, smutek i niepewność.

Fizyczne objawy nerwicy.

U osób chorujących na nerwicę lękową pojawiają się zawroty głowy, ucisk w gardle, kołatanie serca i nadmierne pocenie się. Poza tym, u takich osób pojawiają się problemy z zasypianiem lub też popadają w letarg. Mogą pojawić się także bóle mięśniowe oraz drętwienie kończyn. Często tej chorobie towarzyszy ból brzucha, biegunka, bóle głowy, częste oddawanie moczu oraz nieregularne miesiączki.

Leczenie nerwicy i profilaktyka – ziołowe tabletki na uspokojenie.

Do leczenia nerwicy lękowej wykorzystuje się psychoterapię lub leki. W wielu przypadkach wystarczająca jest psychoterapia w trakcie której chory uczy się jak panować nad lękiem i czarnymi myślami. Psychoterapia pomaga również w uświadomieniu sobie podłoża lęku oraz pozwala na określenie sytuacji, które go potęgują. Jeśli jednak lęk jest zbyt intensywny, konieczne jest przyjmowanie specjalnych leków, które pomogą w pokonaniu i złagodzeniu tego problemu. Profilaktycznie zaleca się stosowanie naturalnych suplementów diety jakimi są ziołowe tabletki na uspokojenie które w naturalny i bezpieczny sposób obniżą poziom stresu i niepotrzebnych nerwów. Wczesne zdiagnozowanie problemu pozwala zachować zdrowy stan umysłu oraz samego samopoczucia bez konieczności udawania się na terapię lub w zaawansowanych przypadkach konieczność zażywania środków psychotropowych.