Olejek micelarny to jedna z nowości wśród kosmetyków skoncentrowanych na demakijażu twarzy. Producenci kosmetyków prześcigają się w pomysłach na stworzenie idealnego kosmetyku do demakijażu i wychodzi im to coraz lepiej. Korzystanie z produktów do demakijażu jest niezbędną czynnością, gdyż nie tylko pozwala pozbyć się resztek makijażu i innych zanieczyszczeń skóry, ale także oczyszcza pory, ułatwiając skórze oddychanie. Demakijaż olejami testowany jest przez coraz więcej kobiet, jednak ich nieumiejętny dobór może znacznie wysuszać twarz. Olejek opracowany przez specjalistów pracujących w przemyśle kosmetycznym nie tylko doskonale spełni swoją rolę oczyszczającą, ale także będzie działał pielęgnująco na twarz. Poznaj jeszcze inne zalety tego nowego kosmetyku i przekonaj się, dlaczego warto go stosować!

Czym jest olejek micelarny?

Olejek micelarny działa bardzo delikatnie, jednocześnie skutecznie oczyszczając twarz. Już bardzo mała jego ilość pozwala na efektywne pozbycie się resztek makijażu z twarzy i oczu, w tym nawet wodoodpornego tuszu. Olejek micelarny działa podobnie jak płyn, gdyż posiada w swoim składzie micele, które pochłaniają brud i zanieczyszczenia znajdujące się w ich pobliżu. Składają się one z cząsteczek hydrofilowych i hydrofobowych. Te drugie odpychają wodę, a jednocześnie bardzo dobrze łączą się z tłuszczami, dzięki czemu „zamykają” je w sobie i ułatwiają usunięcie zanieczyszczeń. Dzięki tej właściwości kosmetyki micelarne często służą nie tylko do demakijażu, ale równie skutecznie sprawdzają się jako preparaty do oczyszczania skóry – także wtedy, gdy jest ona pokryta kolorowymi kosmetykami.

Właściwości olejku micelarnego

Olejek micelarny Vichy przeznaczony do skóry wrażliwej posiada bardzo przyjazny skład. Nie zawiera parabenów ani wysuszającego alkoholu. Ponadto do jego spłukiwania wystarczy jedynie woda.

 • Olejek dokładnie oczyszcza twarz ze wszelkich kolorowych kosmetyków, także tych wodoodpornych.
 • Nie pozostawia po sobie tłustej warstwy i wygodnie się spłukuje jedynie przy użyciu wody.
 • Skutecznie usuwa wytwarzane przez gruczoły łojowe sebum.
 • Zapobiega błyszczeniu się twarzy, szczególnie w tzw. strefie T.
 • Nadaje się do zmywania makijażu przy każdym rodzaju skóry – mieszanej, suchej, normalnej, tłustej, dojrzałej czy naczyniowej. Jest wyjątkowo delikatny w przypadku cery podatnej na podrażnienia.
 • Posiada przyjemny i bezpieczny skład – nawet dla osób ze skłonnością do alergii.
 • Został przebadany dermatologicznie i stwierdzono jego właściwości hipoalergiczne.
 • Ułatwia skuteczny demakijaż twarzy, oczu i ust – bez podrażnień.
 • Jest bardzo wydajny i już niewielka kropla wystarczy do kompleksowego oczyszczenia skóry.
 • Posiada bardzo delikatną konsystencję i łatwo się rozprowadza, dzięki czemu demakijaż przy jego pomocy należy do przyjemności.
 • Dzięki jego działaniu skóra jest nawilżona, gładka, aksamitna i promienista.

Jak używać olejku micelarnego?

W pierwszej kolejności najważniejsze jest, aby nakładać olejek suchymi dłońmi i na suchą twarz, ponieważ w kolejnej fazie – przy zmieszaniu z wodą – olejek wytworzy delikatną piankę, dzięki której usunięcie kolorowych kosmetyków będzie znacznie łatwiejsze. Aby oczyścić skórę, wystarczy już naprawdę minimalna jego ilość. Olejki micelarne najczęściej wyposażone są w pompkę, dzięki której dozowanie kosmetyku jest znacznie łatwiejsze. Masaż wytworzoną przez mieszaninę wody z olejkiem pianką powinien trwać nie krócej niż 3 minuty – minimalnie dłużej, jeśli malowałaś się wodoodpornymi kosmetykami. Następnie należy spłukać kosmetyk i cieszyć się oczyszczoną, gładką i jędrniejszą skórą.

Ważne jest, aby nie dopuścić do bezpośredniego kontaktu dozownika olejku z wodą, gdyż jej dostanie się do środka może skutkować wytworzeniem się wewnątrz buteleczki  piany i tym samym zniszczeniem kosmetyku.