Piękny biust jest jednym z atrybutów, o których posiadaniu marzy wiele kobiet. Dlatego też tak dużą popularnością cieszą się metody jego powiększania. Czy rzeczywiście jedyną skuteczną opcją jest operacja plastyczna? Wcale nie! W tym artykule przyjrzymy się wszystkim wykorzystywanym obecnie metodom powiększania biustu.

Powiększanie piersi za pomocą implantów – czy rzeczywiście warto?

Najpierw omówimy metodę, którą dużą część uważa za jedyny sposób powiększania biustu. Mowa tutaj oczywiście o operacjach plastycznych. Wśród kobiet z operacyjnie „ulepszonymi” piersiami jest mnóstwo osób, które spoglądają na nas z okładek kolorowych magazynów. Trzeba przyznać, że ich biusty prezentują się nierzadko imponująco, jednak czy rzeczywiście efekt warty jest wyrzeczeń?

Pierwsza sprawa to oczywiście koszt zabiegu, który może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. W tym przypadku naprawdę nie warto oszczędzać – tylko bardzo dobry chirurg plastyczny potrafi wykonać zabieg w sposób bezpieczny, zarazem zapewniając satysfakcjonujący wizualnie rezultat. Niestety, nawet w najlepszym wypadku operacja powoduje kilka tygodni bólu, na który odpowiedzią mogą być często jedynie sen i zażywanie środków przeciwbólowych.

Niestety, wiele kobiet stało się ofiarą nieprawidłowo przeprowadzonych zabiegów, których efektem stały się poważne komplikacje zdrowotne. Dość powiedzieć, że implanty mogą utrudnić karmienie piersią, jednak to nie wszystko. Znanym przypadkiem jest na przykład matka popularnego rapera Kanyego Westa, Donda West, która zmarła w wieku 58 lat przez komplikacje po źle przeprowadzonej operacji. To daje do myślenia, ponieważ w jej przypadku operacja na pewno nie była tania – okazuje się zatem, że nawet zabieg za wiele tysięcy dolarów może być śmiertelny w skutkach.

Pozostaje jeszcze kwestia powodu, dla którego wiele kobiet decyduje się na dyskomfort i ryzyko zdrowotne, czyli oczywiście efektu wizualnego. Jest to kwestia bardzo dyskusyjna – jednym sztuczne piersi się podobają, inni uważają je za tandetne. Na pewno sporo zależy od umiejętności chirurga, jednak trzeba powiedzieć, że nawet największy mistrz skalpela nie potrafi sprawić, by operacyjnie powiększane piersi prezentowały się całkowicie naturalnie.

Powiększanie piersi – istnieją naturalne metody

Na szczęście istnieją atrakcyjne alternatywy dla operacji powiększania biustu. W ich przypadku rezultat nie będzie natychmiastowy, jednak z nawiązką nadrabia to naturalność zarówno jeśli chodzi o sposób działania, jak i efekt wizualny. Ich użycie nie wiążę się z ryzykiem dolegliwości zdrowotnych i sztucznego, nieproporcjonalnego wyglądu piersi.

Jednym z nich są suplementy na powiększenie piersi dostępne w sklepie Świat Doznań. Ciężko o bardziej naturalną metodę – oparte są w całości na ziołowych składnikach, które nie mogą zaszkodzić osobie nie będącej na nie uczuloną. Zawarte w nich związki pobudzają organizm do gromadzenia lipidów w adipocytach, co skutkuje poprawieniem napięcia skóry na piersiach.

W rezultacie biust staje się jędrniejszy, a przez to również i większy. Dzięki temu zamiast „poprawiać” naturę możemy nadać piersiom idealnie zadbany i atrakcyjny kształt. Co charakterystyczne dla naturalnych metod, na efekty trzeba będzie trochę poczekać (przynajmniej miesiąc).

Bardzo dobry efekt można uzyskać także dzięki kosmetykom do biustu, czyli różnego rodzaju serum i żele. Podobnie jak w przypadku suplementów, ich używanie wpływa pozytywnie na jędrność biustu. Ten efekt udaje się uzyskać przede wszystkim dzięki zawartości kolagenu, który czyni skórę piersi bardziej sprężystą. Używanie tego typu kosmetyków jest świetnym uzupełnieniem dla suplementów diety, doskonale wzmacniającym efekty kuracji.