Fakty i mity na temat pool dance

Pool dance wielu kobietom kojarzy się jednoznacznie – a więc ze sferą erotyczną i nocnym klubami. Jest to jednak skojarzenie jak najbardziej mylne, ponieważ obecnie pool dance to dyscyplina sportowa, która przede wszystkim posiada artystyczny wymiar. Warto przyjrzeć się kilku faktom i mitom na temat tego tańca.

Pool dance – Fakty

Zdecydowanie uczęszczanie na zajęcia pool dance powoduje spadek wagi,co jest dla wielu kobiet bardzo znaczące. Zajęcia z pool dance pomagają odpowiednio ustawić nasz metabolizm, który zaczyna pracować jak należy. Najlepiej jest, jeśli chodzimy na takie zajęcia raz w tygodniu, a dodatkowo w domu wykonujemy ćwiczenia kardio. Warto zrezygnować podczas chodzenia na takie zajęcia z fast foodów, słodyczy, dzięki czemu efekty odchudzania będą mogły być widoczne gołym okiem.

Taniec na rurze – Mity

Jednym z mitów, które związane są z pool dance jest myślenie, że jeśli kobieta nie jest bardzo dobrze rozciągnięta, nie poradzi sobie podczas takich zajęć. To nie prawda. Większość figur, które oferuje pool dance nie wymaga jakiegoś wybitnego rozciągnięcia. Bardzo mało jest figur, w których konieczne jest wykonanie pełnego szpagatu. Poza tym, na takich zajęciach wykonywane są specjalne ćwiczenia, które pomagają odpowiednio uelastycznić ciało, przez co po pewnym czasie na pewno żadna kobieta nie będzie miała problemu z rozciąganiem.

1 gf

Kolejnym mitem jest to, że tylko szczupłe osoby mogą chodzić na pool dance, co jest absolutną bzdurą. Warto również podkreślić, że czasem osobom szczupłym jest trudniej wykonać niektóre figury niż tym przy kości. Zdecydowanie waga, wzrost i wiek nie mają znaczenia jeśli chodzi o pool dance. Liczą się tu jedynie umiejętności.

Błędne jest również myślenie, że na pool dance mogą zapisać się jedynie osoby, które wcześniej ćwiczyły gimnastykę, chodzą na siłownię lub tańczą. Zdecydowanie to nie prawda. Można kompletnie nie mieć nic wspólnego ze sportem, a zacząć uprawiać pool dance. Dlatego też, zdecydowanie nie warto takich dziwnych historii słuchać i wmawiać sobie, że się do tego nie nadajemy, bo to nie prawda.