Alergia, to choroba, z którą zmaga się coraz więcej ludzi na całym świecie. Katar, podkrążone oczy, czy duszności, to tylko nieliczne z nieprzyjemnych objawów jakie mają osoby cierpiące na alergie.

By jednak skutecznie zwalczać te przykre skutki alergii nie potrzeba wiele. Odpowiednia dieta, systematyczne wietrzenie i odkurzanie pokoju, czy oczywiście odpowiednia pościel dla alergików.

Pościel dla alergików

Pościel dla alergików w zasadzie w niczym nie różni się od tych przeznaczonych dla ludzi nie zmagających się z alergią. A już na pewno nie pod względem wizualnym. Pościele antyalergiczne są atrakcyjne, stylowe, eleganckie i wykonane z materiałów najwyższej jakości. Tak naprawdę różnią się w głównej mierze wewnętrzną strukturą, w tym wypełnieniem i materiałem które ma przede wszystkim odstraszać nieprzyjazne roztocza – te jak wiemy są największym zagrożeniem dla alergików. Pościele antyalergiczne charakteryzują się tym, że są lekkie i zwiewne. Ich dodatkową zaletą jest to, że nie tracą na swojej wartości nawet po wielu praniach. Do najczęściej wybieranych przez klientów pościeli antyalergicznych zalicza się:

Pościel syntetyczna – jej główną zaletą jest fakt, że po praniu bardzo szybko schnie, nie gniecie się, nie trzeba jej prasować – krótko mówiąc jest bardzo łatwa w utrzymaniu

Pościel z mikrofazy – przede wszystkim pościel ta jest sprężysta, lekka i bardzo miła w dotyku. Często decydują się na nią osoby cierpiące na alergie skóry. Ta delikatność jednak idealnie współgra z tym, że pościel z mikrofazy jest bardzo ciepła.

Pościel z jedwabiu – jest to idealna opcja dla letnie, upalne noce. Pościel z jedwabiu jest lekka, śliska, gładka, cienka i bardzo przyjemna w dotyku. Pościel ta bardzo dobrze wentyluje i nie przyciąga kurzu, dzięki czemu idealnie nadaje się np. dla osób cierpiących na chore zatoki.

Dziś bez problemu można kupić nie tylko poszczególne elementy, ale i całe komplety pościeli dla alergików. W ich skład wchodzą m.in. materace, poduszki, kołdry, czy prześcieradła. Do wyboru każdy klient ma również eleganckie poszewki.

Źródło:

http://antyalergiczny.pl/ – blog dla alergików

http://www.alsos.pl/posciel-antyalergiczna-c-97-97.html – pościel dla alergików, sklep Alsos.pl