Istnieje wiele salonów piękności, w których mamy pełen pakiet usług.

Wśród nich możemy wyróżnić nie tylko fryzjerstwo, czy pielęgnację stóp i dłoni, ale też szereg zabiegów kosmetycznych, które nie dość, że pozytywnie wpłyną na nasze ciało, twarz, to jeszcze zdecydowanie poprawią nam samopoczucie, zrelaksują nas i po zabiegach wyjdziemy z takiego salonu, jak nowo narodzeni. Najczęstszymi osobami wśród klienteli są kobiety, ale warto wiedzieć, że oferty skierowane są także do mężczyzn. Tu warto nadmienić, że usługi takie możemy określić jako terapię spa.

 Jakie zabiegi wchodzą w skład tej odmładzającej ciało i duszę terapii? Aby się odprężyć, pobudzić krążenie zalecane są masaże całego ciała. Mamy mnóstwo tego typu zabiegów i najczęściej wykonuje się je przy pomocy samych dłoni, ale niekiedy też używa się specjalnych aparatów. Wykorzystuje się przy tym różne olejki, czy choćby świece. Masaż może pełnić rolę zabiegu leczniczego, relaksacyjnego, profilaktycznego, czy też kosmetycznego. Niekiedy masaż łączony jest z innymi formami terapii SPA.

Można też wspomnieć o peelingu. Tu również może być wykonywany masaż ciała przy użyciu specjalnych preparatów wpływających pozytywnie na stan naszej skóry. Przede wszystkim mówimy tutaj o usunięciu zanieczyszczeń z powierzchni skóry, regeneracji naskórka. Wśród zabiegów wyróżniamy też specjalne kąpiele, które tak jak i pozostałe formy łączą przyjemne z pożytecznym. I nie mówimy wówczas wyłącznie o kąpielach wodnych. Może to być bowiem wino, czarna borówka, kozie mleko z aromatem bambusa i mięty. Tu przewidziane jest też jacuzzi. SPA to również specjalne maseczki, najczęściej nakładane na twarz. Nie jest tu mitem korzystanie z różnych roślin, czy osławionego ogórka.

Fachowcy pracujący w takich salonach posiadają dużą wiedzę w zakresie dermatologii i mogą nas doskonale uświadomić w tym jak zadbać o swoje ciało, czego należy się wystrzegać, a co stosować. Możemy tutaj użyć sformułowania salon kosmetyki, gdyż tak naprawdę łączymy tutaj wiedzę o wspomnianej dermatologii z doświadczeniami z dziedziny kosmetyki. Tak naprawdę jedna nie może istnieć bez drugiej. Należy bowiem tak pomagać w poprawianiu urody, by nie było to szkodliwe. Często też wszelkie zabiegi trzeba powtarzać, gdyż ich skutki nie są trwałe. Uzupełniając temat możemy jeszcze wymienić takie usługi, jak depilacja, czy biolifting. Przy wielu zabiegach używane są specjalistyczne urządzenia. Bardzo istotna jest tu sterylność, zachowanie higieny, czystości i zakaz wtórnego użycia niektórych narzędzi. Z salonów takich mogą też korzystać kobiety w ciąży.