Najgorszym skutkiem ubocznym palenia marihuany jest przede wszystkim obniżenie zdolności intelektualnych oraz poziomu IQ.

W związku z tym, długotrwałe palenie marihuany na pewno nie jest zdrowe. Marihuana jest popularna wśród osób, które lubią się odurzać. Podejrzenie o tym, że marihuana obniża zdolności intelektualne pojawia się przede wszystkim dlatego, że po zapaleniu marihuany, takie osoby zachowują się w nielogiczny sposób. Pojawia się długo utrzymujący się atak śmiechu, a zaraz potem nagła depresja. Może pojawić się również stan letargu, który objawia się błędnym spojrzeniem.

Nałogowe palenie marihuany

Zdecydowanie, osoby które codziennie palą marihuanę już po krótkim czasie odczują jej negatywne skutki. Pojawi się zwolniony czas reakcji mózgu. Pojawią się również problemy z koncentracją. Będą problemy ze zmotywowaniem się do jakiegokolwiek działania. Mogą pojawić się również problemy z zapominaniem podstawowych słów.

Jeśli dana osoba pali krótko, to zaraz po odstawieniu marihuany, takie objawy po prostu znikną. Inna sytuacja następuje o długoletnich palaczy, którzy jeszcze przez długi czas będą odczuwali jakby czegoś im brakowało oraz oczywiście skutki uboczne, jakie ta substancja wywołała w ich organizmie.

Negatywne skutki

Palenie marihuany przez kilka lat zdecydowanie negatywnie wpływa na stan naszego intelektu oraz poziomu IQ. Wystarczy, że będzie się regularnie paliło marihuanę przez 2-3 lata, a może dojść do drastycznego obniżenia poziomu IQ. Pojawiają się również problemy z koncentracją, kojarzeniem faktów. Wyniki badania na poziom IQ u osób, które paliły długo marihuanę w porównaniu z tym, jak prezentowały się wcześniej, spadły nawet o 6 punktów.

Dane te znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Osoby nadużywające marihuany po pewnym czasie zaczynały mieć problem z wywiązywaniem się z obowiązków codziennych jak i zawodowych. To co do tej pory nie sprawiało im trudności, zaczynało być kłopotliwe. Warto podkreślić, że nawet jeśli dana osoba postanowiła rzucić palenie marihuany, jej zdolności intelektualne nigdy już nie będą tak dobre jak wcześniej. Pewne dysfunkcje są po prostu nie odwracalne.