Śnieżnobiały i olśniewający uśmiech to niewątpliwie duży atut urody i oznaka zdrowia. Jest to efekt wieloletniego dbania o higienę i profilaktyki przed chorobami jamy ustnej. Prawdą jest jednak, że niewiele osób może poszczycić się nienagannym uśmiechem, a wszelkie niedoskonałości związane z wyglądem zgryzu przyczyniają się do powstawania kompleksów. Na wygląd swojego uśmiechu możemy mieć wpływ – dbając regularnie i systematycznie o higienę i biel naszych zębów.

Powszechne problemy stomatologiczne

Naloty, kamień i ubytki to bardzo częste problemy, z którymi w większości zmagał się każdy z nas. Często również wiele do życzenia pozostawia nasz zgryz – krzywe zęby to nie tylko defekt urody, ale też kwestia możliwości utrzymania odpowiedniej higieny i zdrowia, a także zdolności samej wymowy. Jeśli chodzi o zabarwienie zębów – jest to kwestia mocno zindywidualizowana. Przebarwienia mogą świadczyć o wieku, przyjmowaniu konkretnych leków czy skłonności do jedzenia niektórych potraw lub być konsekwencją palenia tytoniu, picia kawy czy nadużywania płynów do jamy ustnej, jak również niewłaściwej higieny lub zalegania złogów nazębnych.

Sposoby wybielania zębów

Istnieje kilka metod na wybielenie zębów – różnią się one efektywnością i jakością, a także ceną czy dostępnością. Najbardziej powszechnym sposobem jest używanie pasty wybielającej – przy regularnym stosowaniu możemy rozjaśnić kolor zębów do dwóch tonów. Można także wypróbować ogólnodostępne lakiery, żele czy paski, które nasączone są substancjami wybielającymi. Sposoby te nie zawsze są satysfakcjonujące – w takim wypadku warto również zastanowić się nad profesjonalnymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Popularnymi metodami jest tutaj wybielanie metodą nakładkową i laserową. Specjaliści z kliniki Smile Design Clinic zwracają uwagę na coraz popularniejsze wybielanie preparatem Nite-White (przezroczyste nakładki z preparatem wybielającym) czy Opalescence – wybielenie zębów w trakcie jednej wizyty. Są to metody całkowicie bezpieczne, niezwykle skuteczne o natychmiastowym działaniu.

Przeciwwskazania

Wybielanie zębów nie jest wskazane osobom bardzo młodym, z nadwrażliwością zębów i obnażaniem szyjek zębowych czy kobietom w ciąży. Nie poleca się również wybielania osobom uczulonym, posiadających rozległą próchnicę bądź nieszczelne wypełnienia. W reszcie przypadków w większości metody wybielające zęby są całkowicie bezpieczne, skuteczne i łagodne, mogą mieć także pozytywny wpływ na nasze zęby. Wielu pacjentów obawia się bólu – jest to indywidualna kwestia. Każdy odczuwa ból nieco inaczej, warto więc wziąć to pod uwagę przy decydowaniu się na wybrany zabieg.

Więcej informacji o metodach wybielania zębów: www.smiledesignclinic.pl