Trening personalny jest coraz bardziej popularny – każdy chce przecież mieć motywację u boku i pewność, że ćwiczenia wykonywane są w sposób dopasowany do swoich możliwości. Często słyszy się, że treningi personalne są jednak zbyt drogie, więc pozwolić sobie na nie mogą tylko nieliczni. Jak to jest z tymi cenami? Podpowiadamy, na jaki trening warto wydać pieniądze i co ma wpływ na jego koszt.

Trener trenerowi nierówny

Ceny treningów personalnych są bardzo różne – stawka jest godzinowa i zwykle zawiera się w przedziale od 50 do nawet kilkuset złotych. Skąd taka rozbieżność? Wpływ na cenę treningu ma wiele czynników. Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych ustaleń, długości współpracy, ale przede wszystkim – od wiedzy i umiejętności trenera. Bo kwalifikacje dobrego trenera osobistego to nie tylko wiedza na temat ćwiczeń na siłowni. Powinien znać wiele innych metod treningowych, a przede wszystkim mieć dużą wiedzę z zakresu anatomii człowieka, biomechaniki, fizjologii wysiłku czy zdrowego odżywiania. Trening personalny i jego cena składa się nie tylko z tego, co widzisz na sali podczas ćwiczeń, ale również z wiedzy teoretycznej na tematy powiązane, która została zdobyta przez trenera na warsztatach, kursach i szkoleniach.

Zdrowie jest najważniejsze

Myślałeś kiedyś nad tym, ile pieniędzy wydajesz na wizyty u lekarza i różnego rodzaju lekarstwa? No właśnie, a przecież wystarczy zapisać się na trening personalny, by uniknąć częstych odwiedzin u doktora i w aptece! Po to stworzono coś takiego jak treningi z trenerem personalnym, by zapobiec pogarszaniu się stanu zdrowia. Bo nie tylko o kondycję i dobre samopoczucie chodzi, ale przede wszystkim o zdrowie. Zastanów się więc, ile warte jest dla Ciebie Twoje zdrowie i czy nie wolałbyś następnym razem spotkać się z trenerem personalnym na siłowni zamiast ze specjalistą w gabinecie lekarskim.

Artykuł został opracowany we współpracy z BodyMindExperts – doświadczonymi trenerami personalnymi.