Wraz z upływem czasu nasza skóra traci swoją jędrność. Pojawiają się zmarszczki, cienie pod oczami, opadają policzki, co jest efektem zmniejszenia objętości tkanek. Zabiegiem odmładzającym i poprawiającym owal twarzy jest wolumetria. Daje ona efekty podobne jak lifting, jednak jest mniej inwazyjna – przebiega bez użycia skalpela.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu pod skórę wprowadzany jest wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Jego działanie sprawia, że zwiększa się objętość tkanek miękkich tam, gdzie jest widoczny ich ubytek. Dzięki temu możemy dokonać korekty opadających policzków, oczodołów, linii żuchwy, podbródka, poprawić profil twarzy. Zabieg może być niekomfortowy dla niektórych pacjentów, dlatego stosowane jest znieczulenie miejscowe. Po jego zakończeniu przez kilka godzin nie dotykamy miejsc, które były poddawane zabiegowi. Staramy się unikać nadmiernej ekspresji twarzy. Przez kilka dni nie wystawiamy skóry na promieniowanie słoneczne oraz rezygnujemy z wizyt w solarium czy saunie.

Jakie są efekty zabiegu i jak długo się utrzymują?

Zabieg pozwala modelować twarz. Następuje odzyskanie objętości w miejscach, w których została ona utracona. Skóra staje się gładka i napięta. Poprawia się owal twarzy, a my wyglądamy kilka lat młodziej. Wolumetria wspomaga także procesy regeneracyjne. Jej efekty utrzymują się około roku – półtora, czasem mniej lub więcej, co jest zależne od stanu naszej skóry i naszych indywidualnych predyspozycji. Preparaty wypełniające wchłaniają się stopniowo.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wolumetria nie jest wskazana przy zakażeniach skóry i stanach zapalnych, gdy cierpimy na choroby immunologiczne, epilepsję, łuszczycę, bielactwo. Nie wykonuje się jej w okresie ciąży i karmienia piersią. Przed zabiegiem musimy również upewnić się, że nie jesteśmy uczuleni na kwas hialuronowy i inne wykorzystywane substancje.

Wolumetria twarzy to zabieg, który pozwoli nam na dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Jego dużą zaletą jest to, że nie wiąże się z ingerencją skalpela, tak jak w przypadku tradycyjnego liftingu.

Źródło: Lavito.pl