Kto z nas nie lubi pysznych soków owocowych? Pełnych zdrowych składników odżywczych, oczyszczających nasz organizm z toksyn i dodających wigoru naszemu ciału?

A ilu z nas może pochwalić się tym, że ma możliwość wykonywania takich soków w zaciszu własnych czterech kątów? Wciąż zbyt mało osób ma świadomość, jak przepyszną i zdrową sprawą jest wykonywanie własnych soków owocowo-warzywnych. Wystarczy wybrać interesujące nas składniki i uruchomić urządzenie. Resztę zrobi wyciskarka, dając niesamowicie świetne rezultaty.

Czym są wyciskarki do soków?
Tak naprawdę wyciskarka do soków działa na zasadzie dosyć zaawansowanej prasy. Jej kluczowym elementem jest komora wyciskania i ślimak. Ślimak obracając się wolno wewnątrz komory, wywołuje nacisk, powodując wyciskanie soku z warzyw i owoców.

Dlaczego warto wybrać wyciskarkę?
Warto wiedzieć, że wszelkie dobroczynne dla naszego zdrowia związki odżywcze warzyw i owoców, są najszybciej (bo aż 4-krotnie) wchłaniane w postaci płynnej. Jest to bardo duży atut, jakimi obdarzone są właśnie wyciskane własnoręcznie soki. Codzienną dawka witamin i mikroelementów najlepiej dostarczyć organizmowi właśnie w ten sposób. Zakup wyciskarki wolnoobrotowej to strzał w dziesiątkę!

Wyciskarka różni się nieco od tradycyjnej sokowirówki. Działa wolniej, ale dzięki temu dużo dokładniej. Warzywa i owoce najpierw są miażdżone, a następnie z wnętrza komórek i przestrzeni międzykomórkowych miąższu wyciskany jest sok. Dzięki tej metodzie mamy możliwość otrzymania soku także z ziół, warzyw liściastych czy choćby kiełków.

Co daje nam jeszcze takie wyciskanie wolnoobrotowe?
Soki przygotowane w wyciskarce są znacznie mniej napowietrzone, dzięki czemu gotowy sok możemy przechowywać do 72 godzin, a nie tak jak w przypadku sokowirówki- sok należy spożyć natychmiast po przyrządzeniu. Wolnoobrotowe wyciskanie zapobiega także nagrzewaniu się soku, dzięki czemu pod wpływem wysokiej temperatury nie tracimy ważnych składników odżywczych.

Wyciskarki wolnoobrotowe są zapewne bardzo przydatnym wyposażeniem naszej kuchni. Dzięki nim znacznie łatwiej nam dbać o swoje zdrowie. Ulubione soki możemy pić w wersji znacznie smaczniejszej i zdrowszej, niż te kupione gotowe w sklepie. Warto więc może zastanowić się nad inwestycją, która z pewnością spożytkuje w naszym lepszym samopoczuciu.