Białe i zdrowe zęby dodają pewności siebie oraz znacząco wpływają na jakość naszego życia.
Uśmiech jest czymś nieodłącznym w naszym życiu – śmiejemy się, gdy jesteśmy szczęśliwi. Jednak krzywe zęby lub luki między nimi powodują zawstydzenie. Dla osób z takimi problemami powstały kliniki stomatologiczne oferujące szereg ofert skierowanych do poszczególnych grup klientów. Stomatolodzy to profesjonaliści w swojej dziedzinie, którzy poprzez swoją wiedzę i nowoczesne urządzenia wpływają na wygląd naszego uzębienia. Odwiedzając klinikę stomatologiczną można liczyć na profesjonalne podejście do pacjenta i przedstawienie możliwych rozwiązań naszych problemów.
W przypadku braku jednego lub większej ilości zębów – implanty zębowe
Implanty to nowoczesny i niezawodny sposób na uzupełnienie uzębienia. Wykonane z tytanu śruby, po wprowadzeniu do kości tworzą sztuczny korzeń zęba. Tytan jest metalem, który jest dobrze akceptowany przez nasz organizm. Dzięki temu szybko zostaje obrośnięty przez kość. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały, co wpływa na długie lata używania. Czas zrastania trwa od 3 – 12 miesięcy. Po tym czasie do implantu dokręca się filar, który jest częścią wystającą ponad dziąsło. Do nowego „korzenia” dodawane są różne łączniki, które pozwalają na wykonanie stałego uzupełnienia zębów. Statystycznie 97% implantacji kończy się sukcesem, co jest bardzo dobrym wynikiem.
Krzywe zęby – aparaty ortodontyczne
Ortodoncja to dziedzina, która zajmuje się korygowaniem ustawienia zębów. Celem leczenia aparatem na zęby jest przywrócenie estetycznego wyglądu i prawidłowych funkcji. Krzywe rozmieszczenie zębów wpływa na niepoprawne ukształtowanie twarzy oraz czasami powoduje wadę wymowy. Aparaty mogą być stosowane już od dziecka – szybsze rozpoczęcie leczenia pozwala na używanie aparatów ruchomych, które stosowane przez dorosłych nie przynoszą żadnych rezultatów. U dorosłych wykorzystuje się aparaty stałe. Leczenie zaczyna się od wizyty diagnostycznej, podczas której pobierane są wyciski zębów oraz wykonywane jest zdjęcie RTG. Na ich podstawie dokonuje się pomiarów i obliczeń, a następnie wybiera się odpowiednie leczenie. Kolejnym etapem jest założenie aparatu. Średnio raz w miesiącu odwiedza się klinikę, aby kontrolować i aktywować aparat. Ostatnim etapem jest zdjęcie aparatu. Całkowity czas leczenia trwa od 2-3 lat.