łokieć tenisistyDługie dni na klawiaturze zwykle pogorszą sytuację, ale te stresy występują w zwolnionym tempie i mogą nie być oczywiste, że pisanie na klawiaturze i pisanie myszką jest problemem. Z drugiej strony uderzenie piłki rakietą mocno pociąga mięśnie prostownika i ich ścięgien – a to boli, jeśli masz łokieć tenisisty. Użytkownicy komputerów mogą niemal natychmiast potwierdzić diagnozę łokcia tenisisty, próbując kilka razy uderzyć piłkę. Spróbuj! Lub zamach golfa, aby przetestować łokieć golfisty – oczywiście. Znalezienie okazji do przetestowania łokcia w ten sposób może być nieco niewygodne, ale jest to naprawdę niezawodna metoda.

Istnieje wygodniejszy test (choć nieco mniej niezawodny). Klasycznym prostym testem na zapalenie ścięgien jest po prostu silne pociągnięcie ścięgna. W przypadku łokcia tenisisty oznacza to oparcie przed zginaniem. Zegnij nadgarstek, przytrzymaj go w miejscu, a następnie spróbuj go wyprostować. Łatwo jest to zrobić przy ścianie. W szczególności: jeśli ostro naprężysz nadgarstek o ścianę, a następnie spróbujesz go wyprostować, a to trochę boli, prawdopodobnie masz przypadek łokcia tenisisty. (Wykonaj ten sam test z wygiętym nadgarstkiem w inny sposób, aby sprawdzić łokieć golfisty.) Ten rodzaj testu jest łatwy, ale często nie potwierdza przypadku, w którym dominuje ból mięśni.

Jaki jest najgorszy scenariusz łokcia tenisowego?

Jeśli intensywnie pracujesz przy komputerze, polegasz na rękach, łokieć tenisisty może być poważnym problemem. (Oczywiście, jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do sportów rakietowych lub golfa, jest to również poważny problem). Chociaż ból rzadko przechodzi w intensywny, jego upór może zmienić życie, zmuszając do zmiany kariery. Podobnie jak zespół cieśni nadgarstka, niektórzy ludzie po prostu rezygnują z prób pisania na klawiaturze. Ale jest nadzieja i większość z tych osób prawdopodobnie nie powinna rezygnować z pracy – istnieją opcje leczenia, które, choć nie są gwarantowane, są opłacalne i często zaniedbywane.