Chcesz zakupić dla siebie kamerę sportową? Zależy ci na tym, aby nagrywać swoje sportowe wyczyny? W takim przypadku masz przed sobą szeroką paletę różnych modeli do wyboru. Wśród nich znajdziemy również kamery sportowe nagrywające w rozdzielczości 4K. Na co warto się zdecydować?

Kamery sportowe różnią się od tych standardowych swoją budową. Są małe, kompaktowe, a także wyposażone w zabezpieczające obudowy. Dzięki temu kamera nie będzie narażona na uszkodzenia mechaniczne podczas uprawiania sportów. Co więcej, możemy zastosować do niej specjalną wodoodporną obudowę, która zabezpieczy ją przed przedostawanie się wilgoci – możemy wtedy nagrywać pod wodą lub w deszczowej pogodzie.

Kamera w 4K – co warto o niej wiedzieć?

Rozdzielczość 4K jest coraz bardziej popularna. W sprzedaży znajdziemy już wiele telewizorów z matrycami w tej rozdzielczości, która wynosi aż 3840 × 2160 pikseli. Tak dużo pikseli to znacznie lepsza ostrość obrazu, dlatego możemy oglądać go z większą przyjemnością.

Zanim jednak kamera sportowa 4K znajdzie się w naszej ręce, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw. Przede wszystkim nagrywanie w 4K wymaga od nas dużej pojemności kart pamięci – waga takich plików jest pokaźna, więc nie nagramy wtedy zbyt długiej przejażdżki, chyba że będziemy mieli pod ręką kilka kart do zapisywania materiałów.

Także wiele kamer nie nagrywa w rozdzielczości 4K zbyt płynnie – zwykle to od około 10 do 15 klatek na sekundę. Gdy chcemy tworzyć bardziej płynne materiały, powinniśmy wybrać mniejszą rozdzielczość, na przykład Full HD, w tedy możemy tworzyć materiały o 60 klatkach na sekundę.

Ile kosztują kamery sportowe 4K?

Ceny są zróżnicowane, dlatego musimy pamiętać o tym, by sprawdzić różne propozycje. Najtańsze kamery sportowe 4K to wydatek około 400-500 złotych, natomiast te znanych i rozpoznawanych marek to nawet ponad 2000 złotych.

Najlepiej więc zwrócić uwagę na parametry techniczne i porównać je ze sobą, aby znaleźć odpowiedni model dla siebie, który będzie zarówno tani, jak i dobry.