Polacy coraz więcej uwagi poświęcają dbaniu o siebie. Z chęcią kupują nowe ubrania, odwiedzają fryzjerów i barberów. Dobierają nowoczesne zapachy i używają kremów do twarzy. Warto taką samą uwagę poświęcić kąpielom i tego, jakich kosmetyków podczas codziennej rutyny używamy. Wielu z nas bowiem nadal nie wie, że istnieje coś takiego jak żel do higieny intymnej dla mężczyzn. Taki kosmetyk powinien znaleźć się w łazience każdego, nowoczesnego faceta!

ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ DLA MĘŻCZYZN – PO CO?

Żel intymny dla mężczyzn to jeden z tych kosmetyków, który przeznaczony jest do pielęgnacji konkretnej partii ciała. Nie powinniśmy bowiem używać do mycia jedynie mydła lub żelu pod prysznic. To zdecydowanie za mało… choć w tym przypadku odpowiednim stwierdzeniem mogłoby być, że to zdecydowanie za dużo. Dlaczego? Mydła i żele pod prysznic dokładnie oczyszczają skórę. Wraz ze szkodliwymi bakteriami, znika też nasze naturalne zabezpieczenie, a więc flora bakteryjna. To szczególnie istotne, przede wszystkim w strefie intymnej. Jeśli samodzielnie usuwany tę ochronę, nasze narządy stają się podatne na infekcje i inne zakażenia. Co więcej, skóra może stać się zaczerwieniona, podrażniona, a do tego uczucie świeżości szybko mija.

Męski żel do higieny intymnej posiada pH zbliżone do tego, którym charakteryzuje się męskie ciało. W związku z czym – idealnie z nim współgra. Pozwala to na usunięcie tylko tych niepotrzebnych drobnoustrojów, bez naruszania flory bakteryjnej. Co więcej, składniki pielęgnacyjne, które zawierają żele intymne dla mężczyzn pielęgnują, nawilżają i chronią skórę stref intymnych. Znajdziemy w nich, np. wyciągi z oleju kokosowego, aloesu, nagietka czy rumianku.

ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ DLA MĘŻCZYZN – JAK STOSOWAĆ?

Stosowanie tego typu preparatów nie jest trudne, ani skomplikowane. Żel intymny dla mężczyzn powinien być częścią codziennego rytuału, codziennej pielęgnacji. Używajmy go zawsze wtedy, gdy się myjemy. Wystarczy wylać odrobinę na dłoń i rozprowadzić w strefie intymnej, a następie obficie spłukać wodą. Poza przyjemnym zapachem, zauważymy oczywiste nawilżenie skóry, delikatną pielęgnację i ogromny komfort oraz świeżość, która będzie towarzyszyła nam przez cały dzień.

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY PREPARAT?

Warto przyjrzeć się poszczególnym żelom do higieny intymnej. Powinno się bowiem wziąć pod uwagę to, czy mamy skórę wrażliwą, czy może borykamy się z nadpotliwością. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto poszukać produktów w sieci. Drogerią internetową, która posiada