W życiu każdego człowieka może nastąpić ten niespodziewany moment, w którym stwierdzi, że nie może żyć bez swojego uzależnienia. Może być to zarówno alkohol, jak i narkotyki, leki czy hazard. Niestety, mało kto jest w stanie wykryć ten moment, kiedy na pozór niewinna zabawa zmienia się w nałóg. A gdy już raz się w niego wpadnie, bardzo trudno wyjść i powrócić do poprzedniego trybu życia. Warto skorzystać wówczas z profesjonalnej pomocy. Taką właśnie oferuje „Droga Powrotna” we Wrocławiu.

Miejsce, w którym znajdziesz pomoc

„Droga powrotna” to ośrodek leczenia uzależnień, gdzie możliwa jest zarówno terapia stacjonarna, całodobowa, jak również dochodząca. Wykwalifikowana kadra ośrodka specjalizuje się w takich uzależnieniach, jak alkoholizm, narkomania, lekomania, hazard, zaburzenia w odżywianiu, a także zaburzenia behawioralne. To propozycja nie tylko dla osób, którym nałóg już zniszczył życie. Warto zdecydować się na wizytę w ośrodku wcześniej – specjalne, siedmiodniowe pobyty motywacyjne to czas, kiedy pacjent zdobywa podstawową wiedzę na temat swojej choroby i zyskuje motywację do wyjścia z nałogu. Istnieją także terapie wspomagające, które dedykowane są osobom po terapii. Skutecznie pomogą zapobiec ponownemu wpadnięciu w nałóg.

Osobną kategorią działalności ośrodka są detoksy, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn pozostawionych w nim przez narkotyki, leki i alkohol. W wielu przypadkach detoks jest pierwszym krokiem przed podjęciem właściwej terapii. W niektórych – jest on nawet niezbędny do jej rozpoczęcia.

Dlaczego warto właśnie tam?

Dlaczego to właśnie „Droga powrotna” jest miejscem, w którym warto podjąć leczenie? Po pierwsze – ze względu na doskonale dobrany personel, na który składają się psychologowie, terapeuci uzależnień w trakcie certyfikacji, pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi oraz lekarze psychiatrzy specjalizujący się w leczeniu uzależnień. Po drugie – każda osoba korzystająca z pomocy ośrodka ma tu gwarancję pełnej anonimowości. Po trzecie – dla osób przebywających na leczeniu stacjonarnym zapewnione jest zdrowe, domowe jedzenie i komfortowe warunki do wypoczynku. Po czwarte – każdy z pacjentów ośrodka ma przez całą dobę dostęp do wsparcia terapeutycznego, także po zakończeniu zaplanowanych na dany dzień zajęć.

Jeśli obawiasz się kosztów terapii, warto dodać, że ośrodek oferuje system płatności ratalnej za leczenie. Daj sobie szansę!